تعامل وزارت نفت بادانشگاه ها برای تولید علم با جدیت پیگیری می شود

قدس-معاون مهندسی وپژوهشی وزارت نفت گفت:یکی ازمولفه های اساسی درتحقق سیاست های اقتصادمقاومتی به نگاه دانش بنیان معطوف می شود ودراین ارتباط،تعامل تنگاتنگ با مراکزدانشگاهی دردستورکار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا مقدم معاون مهندسی و پژوهشی وزارت نفت، عصر دوشنبه در بازدید از کارخانه تولید یونیت های چاه پیما در عرصه صنعت نفت، در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص برنامه وزارتخانه متبوع برای حصول رویکرد دانش بنیان و حرکت در مسیر فناوری اظهار داشت:موضوعِ درون زایی و برون نگری و نگاه دانش بنیان یکی از اصلی ترین ارکان سیاست های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود و با قاطعیت اعلام می کنیم وزارت نفت در میان دیگر دستگاه ها و مراکز فعال در  کشور در این حوزه بسیار توانمند، پیشرو و پیشگام است.

وی افزود:برای تقویت توانمندی های داخلی باید جهش تکنولوژی با جدیت پیگیری شود و نظام نوآوری به عنوان اولویتی ویژه مد نظر این وزارتخانه قرار دارد.

مقدم عنوان کرد:تقسیم ۵۲ مخزن بین ۹ دانشگاه، گامی مثبت و کم نظیر در این عرصه محسوب می شود که موید اعتماد به توانمندی های بومی و درونی است.

معاون مهندسی و پژوهشی وزارت نفت گفت:در بخش پایین دستی(پتروشیمی و...)نیز ۱۲ فرآیند کلیدی و اصلی به دانشگاه سپرده شده تا حصول نظریه پردازی و تولید علم به نحو شایسته تری محقق شود.

مقدم عنوان کرد:در حال حاضر، عمده تمرکز ما در این معاونت به مباحث طراحی و مهندسی معطوف می شود، زیرا وجه تمایز عمده و اصلی کشورهای پیشرفته و توسعه یافته با کشورهای مصرف کننده به این موضوع خطیر(طراحی و مهندسی) گره خورده است.

وی افزود:ارتقای توانایی های پیمانکاران نیز از اولویت های ویژه ای است که امیدواریم با فعالان این عرصه با لحاظ کردن خلاقیت و نوآوری، به بهره وری حداکثری از ظرفیت های موجود نائل شوند.

معاون مهندسی و پژوهشی وزارت نفت در خاتمه یادآور شد:۱۱ پیمانکار  در کشور شناسایی شده اند که از نظر ما در حوزه تولید و اکتشاف می توانند بسیار توانمند ظاهر شوند و امیدواریم با این تدابیر به اهداف مورد نظر دست یابیم.

کد خبر 3798482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =