اسناد مربوط به امیرکبیر به کشور بازمی‌گردد/پیگیری وزارت امورخارجه

اراک-رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: درنشست نمایندگان استان با وزیر امورخارجه مقررشد اسناد مرتبط با مفاخر مرکزی ازجمله امیرکبیر که هم اکنون درکشورهای اروپایی است به کشور بازگردانده شود.

محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر در رابطه با نشست روز چهارشنبه مجمع نمایندگان استان مرکزی با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در تهران، اظهار داشت: هم اکنون اسناد و مستنداتی متعلق به برخی از مشاهیر و مفاخر ایران از جمله میرزامحمد تقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر که زادگاهش استان مرکزی است، در برخی از کشورهای اروپایی از جمله انگلستان موجود است که مقرر شد وزارت امور خارجه برای بازگرداندن این اسناد تاریخی به کشور اقدام کند.

پتانسیل های سرمایه گذاری خارجی استان مرکزی در نشست با ظریف عنوان شد

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی افزود: وزارت امور خارجه جلساتی را به منظور برقراری تعامل و ارتباط با نمایندگان مجلس برگزار می کند که در این راستا و در آستانه سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی، روز چهارشنبه جلسه ای در تهران با حضور وزیر امور خارجه و مجمع نمایندگان استان برگزار شد.

حسینی گفت: هدف از برگزاری این نشست بررسی پتانسیل های استان مرکزی در زمینه سرمایه گذاری بود که نمایندگان استان در این جلسه مطالبی را در رابطه با ظرفیت های صنعتی و سرمایه گذاری خارجی استان مطرح کردند.

اشاره به ظرفیت های توریستی و گردشگری استان مرکزی

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی خاطرنشان ساخت: همچنین نمایندگان استان اشاره ای به ظرفیت های استان مرکزی در حوزه فرهنگی و مفاخر و پتانسیل های گردشگری و جذب توریست استان داشتند.

حسینی بیان کرد: اشاره به این ظرفیت ها با هدف ارتباط گیری و شناسایی ایرانیان توانمند خارج از کشور و به خصوص کسانی است که متعلق به استان مرکزی هستند و توانایی سرمایه گذاری در کشور و این استان را دارند تا زمینه این تعامل فراهم شود.

وی افزود: همچنین ارتباط گیری با کشورهایی که ارتباط خوبی با ایران دارند برای پیگیری خواهرخواندگی شهرهای مشابه استان مرکزی و شهرهای این کشورها، از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست مجمع نمایندگان استان با وزیر امور خارجه و معاونان وی بود.

پیشنهاد ایجاد دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مراکز استان ها

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی ادامه داد: پیشنهاد مطرح شده در این جلسه از سوی نمایندگان مجلس استان مرکزی، ایجاد دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مراکز استان ها به منظور تسهیل همکاری ها و تعامل مردم با این وزارتخانه در امور مرتبط بود.

حسینی عنوان کرد: همچنین نمایندگان استان مرکزی در این جلسه خواستار تحقق کامل تعهدات برجام و پیگیری بیشتر وزارت امور خارجه در این زمینه شدند.

کد خبر 3800664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =