نظارت بر مسئله حجاب و عفاف در بخش خصوصی افزایش یابد

ارومیه – معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت نظارت بر مسئله حجاب و عفاف در بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رادفر عصر پنجشنبه در پنجمین جلسه ستاد استانی صیانت از حریم امنیت عمومی استان اظهارداشت: آموزش و توجیه بخش خصوصی در جهت رعایت حجاب و عفاف الزامی است و در این زمینه لازم است نظارت های لازم توسط دستگاههای ذیربط صورت گیرد.

وی بر ضرورت اهتمام و جدیت دستگاههای استانی در اجرای برنامه های حقوق شهروندی و حجاب و عفاف تاکید کرد و از دستگاههای استانی خواست در اجرای برنامه های حقوق شهروندی و حجاب و عفاف جدیت کافی را داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان غربی افزود: از مدیران دستگاههای استانی انتظار می رود در جهت اجرای برنامه های حجاب و عفاف و رعایت حقوق شهروندی در دستگاه متبوع اهتمام و جدیت کافی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف فقط مختص بانوان نیست افزود: حجاب و عفاف که جزو آموزه های دینی و اعتقادی جامعه ماست فقط شامل بانوان نمی شود بلکه آقایان نیز مشمول رعایت این موضوع هستند؛ برای مثال در ادارات دولتی پوشش بانوان و همچنین آقایان باید منطبق بر هنجارها و ارزش های دینی و اعتقادی باشد.

رادفر در ادامه با بیان اینکه رسیدن به نقطه هدف و نقطه ایده آل در طرح ها و برنامه های تعیین شده نیازمند تلاش، اهتمام و برنامه ریزی دقیق است، افزود: دستیابی و رسیدن به نقطه مطلوب در یک زمان کوتاه محقق نمی شود بلکه باید برای تحقق این اهداف، برنامه ریزی بلندمدت داشت و طوری عمل کرد که حداقل امروزمان بهتر از دیروز باشد.

وی ادامه داد: شناخت وضعیت موجود و احصاء نقاط ضعف و قوت نیز از دیگر مواردی است که در جهت پیشبرد برنامه ها و اجرای موفق سیاست ها باید مدنظر باشد؛ برای مثال در همین حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی باید دستگاهها نقاط ضعف و همچنین نقاط قوت خود را پایش کنند تا در ادامه مسیر بتوانند نقاط قوت را تقویت و کمبودها و کاستی ها را نیز رفع کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: در همین راستا هدف ما از بازرسی و ارزیابی عملکرد دستگاهها در مساله صیانت از حریم امنیت عمومی در حوزه های حجاب و عفاف و حقوق شهروندی، به هیچ وجه مچ گیری نیست بلکه می خواهیم با کمک کارشناسان دستگاهها، موانع اجرای برنامه های حقوق شهروندی و حجاب و عفاف در آن دستگاه، احصاء و برطرف شود.

رادفر از دستگاهها خواست شماره تماس یا هر نوع سامانه ارتباطی که برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات مردمی در نظر گرفته اند را فعال تر سازند و بر عملکرد آن نیز نظارت کافی داشته باشند  تا شهروندان به سهولت بتوانند ضمن تماس با دستگاه مورد نظر، موارد و مسائل خود را مطرح کنند.

در این جلسه همچنین نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان گزارش عملکرد این دانشگاه در دو حوزه حقوق شهروندی و حجاب و عفاف را ارائه کرد.

کد خبر 3801374

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =