اجرای۲۷۰ پروژه بهداشتی در استان همدان

نهاوند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از اجرای ۲۷۰ پروژه بهداشتی در استان همدان خبر داد و گفت: اعتبار این پروژه‌ها ۱۰۵ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله موسوی بهار ظهر جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان کوثر نهاوند، با اشاره به ارائه چندین مورد خدمات بهداشتی و درمانی توسط وزارت بهداشت، گفت: مجموعه وزارت بهداشت و به‌تبع آن دانشگاه‌های علوم پزشکی به ارائه خدمات مطلوب در محیط و فضای مناسب تمایل دارند.

وی ضمن تشکر از اهتمام دولت و وزارت راه و شهرسازی در راستای تحویل مراکز درمانی مناسب با دارا بودن استانداردها، گفت: در استان همدان طی دو سال و نیم گذشته یعنی از آغاز اجرای طرح تحول سلامت ۵۸۰ هزار مورد بستری در فضاهای بیمارستانی دانشگاهی صورت گرفته که تحت پوشش طرح تحول بوده‌اند و از یارانه سلامت بهره‌مند شده‌اند و در راستای کاهش پرداخت از جیب مردم در بخش بستری صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه این مهم در راستای اجرای برنامه توسعه پنجم بوده است، گفت: در شهرستان نهاوند تعداد کل بستری‌ها طی دو سال گذشته در دو بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان و شهید حیدری ۹۴ هزار مورد بوده است.

وی با اشاره به اینکه در بیمارستان علیمرادیان ۶۰ هزار مورد و در شهید حیدری نیز بیش از ۳۴ هزار مورد بستری انجام‌شده است، ادامه داد: در استان همدان تعداد ۶۸ هزار مورد زایمان‌ طبیعی صورت گرفته که به‌صورت رایگان انجام‌شده است.

موسوی بهار بابیان اینکه در نهاوند بیش از ۱۱ هزار مورد زایمان طبیعی طی دو سال و نیم گذشته انجام‌شده است گفت: در حوزه درمان بیش از ۱۴ میلیارد تومان خرج اجرای طرح تحول نظام سلامت شده که از این میزان نزدیک به ۸ میلیارد تومان یارانه سلامت بوده که شامل ۹۴ هزار مورد بستری بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه بهداشت در نهاوند نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان در بهداشت و درمان انجام‌شده است که بیش از یک میلیارد تومان صرف هتلینگ، زیرسازی و بخش‌های بستری خدماتی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه بیمارستان علیمرادیان فرسوده شده بود، گفت: خوشبختانه در بیمارستان علیمرادیان پد هلی‌کوپتر آماده بهره‌برداری شده که افتتاح خواهد شد.

وی بابیان اینکه در استان یک پد هلی‌کوپتر هم نداشتیم گفت: پد هلی‌کوپتر نهاوند چهارمین پد استان است و در سایر بیمارستان‌های استان نیز در حال احداث است.

موسوی بهار با اشاره به گسترش بخش اورژانس و واحد زایمانی «ال. دی. آر» در بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان، گفت: واحدهای امحای زباله در ۱۶ بیمارستان دانشگاهی استان همدان راه‌اندازی شده این در حالی بود که هیچ‌یک از بیمارستان‌های دانشگاهی استان فاقد واحد امحای زباله بودند.

وی با اشاره به ورود تجهیزات بسیار زیادی در حوزه تشخیصی و درمانی به بیمارستان‌های استان، گفت: تعداد ۴۵ پزشک متخصص در شهرستان در حال فعالیت هستند که یک‌سوم آن‌ها از نیروهای بومی و متخصص شهرستان نهاوند هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به‌اضافه شدن ۱۰ پایگاه امدادی اورژانس در استان همدان طی سی سال گذشته گفت: خوشبختانه در شهرستان نهاوند نیز یک پایگاه اضافه و در حال حاضر داری ۴ پایگاه اورژانس هستند.

وی با اشاره به فعالیت ۵۰ پایگاه اورژانس در استان همدان، گفت: خوشبختانه طی این مدت تعداد ۴۲ دستگاه آمبولانس جدید وارد استان همدان شده که تحویل واحدهای فوریت‌ها شده که از این تعداد ۵ آمبولانس به نهاوند اختصاص داده شد.

موسوی بهار با تأکید بر اقدام جهادی و انقلابی وزارت بهداشت علی‌رغم مخالفت‌های برخی منتقدین در این خصوص، گفت: در استان همدان ۲۷۰ پروژه بهداشتی  با رفمی معادل ۱۰۵ میلیارد تومان با تأمین وزارت بهداشت استانداری و دانشگاه علوم پزشکی شروع بکار خواهد کرد که در نهاوند ۳۲ پروژه با ۱۰ هزار مترمربع ساخت‌وساز و ۱۴ میلیارد تومان اعتبار است که قراردادها بسته‌شده است.

وی با اشاره به اینکه چهره بهداشت استان همدان در حال تحول است، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شیرینی این خدمات را بچشیم و در آینده نیز شاهد تحولات بیشتری باشیم.

کد خبر 3801803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =