رئيس اتحاديه زعفرانكاران ايران اظهاراميدواري كرد : با اجراي طرح خريد توافقي زعفران در سال جاري قيمت خريد زعفران ممتاز در بازار به بيش از 400 هزار تومان برسد .

به گزارش خبرنگار اقتصادي مهر در مشهد، محمد حسين مشكاني در گفتگو با پايگاه خبري بين المللي زعفران اظهار داشت : كارشناسان استان در نشست هاي گوناگون قيمت 320 هزار تومان را به عنوان قيمت پايه براي طرح خريد توافقي به وزارت جهاد كشاورزي پيشنهاد كردند تا با اين مبلغ هزينه تمام شده و نياز درآمدي كشاورزان را تامين شود .

وي تصريح كرد : اميد ما بر اين است كه قيمت خريد هر كيلو  زعفران نگين در طرح خريد توافقي امسال به بيش از 400 هزار تومان  برسد تا شاهد شكوفايي محصول زعفران و اميدواري بيشتر كشاورزان باشيم چرا كه با توجه به خشكسالي هاي متوالي در سالهاي اخير اين حق كشاورز است كه مقدار توليد محصولش كفاف زندگيش را بدهد .

مشكاني  با اشاره به جايگاه ايران در توليد زعفران در دنيا خاطر نشان كرد : با توجه به اينكه ايران بايد تعيين كننده نرخ زعفران در دنيا باشد  لذا بايد تلاش شود كه محصول صادراتي با كيفيت مطلوب صادر شود  تا سود آن در نهايت به كشور برگردد .

وي  افزود:‌درحال حاضر زحمت  توليد زعفران بر دوش كشاورز است اما سود آن نصيب خارجي ها مي شود درحالي كه بايد قيمت زعفران  تابعي از قيمت مبداء باشد .

مشكاني  با اشاره به عملكرد تعاوني هاي  فعال در زمينه زعفران اظهار داشت : يايد سياستگذاري مطلوب وموثري اجرا شود تا تعاوني ها از حالت ركود خارج شوند و وظيفه اصلي آنها عملي شود .

 

کد خبر 380481

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =