جشنواره «دریا مسیر پیشرفت» برگزار می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی از برگزاری جشنواره «دریا مسیر پیشرفت» در آبان ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد سعید سیف در ششمین جلسه سیاست گذاری جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی و ترویج صنعت دریا گفت: ترویج مباحث مرتبط با دریا و توجه به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» است که با این رویکرد شاهد آینده ای روشن در راستای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان خواهیم بود.

سیف با اشاره به برگزاری نخستین دوره از برگزاری جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت گفت: ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‎بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور جلب توجه جامعه به‎ خصوص نسل جوان به اهمیت راهبردی دریا و صنایع دریایی کشور، اقدام به برگزاری نخستین دوره کرده است.

وی گفت: در این دوره از جشنواره، نه تنها دانش آموزان بلکه سیل گسترده ایی از جامعه دریایی اهم از دانشجویان، شرکت های دانش بنیان همچنین ارگان ها و سازمان های دریایی ورود پیدا کردند.

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی خبر از برنامه های جانبی در حاشیه این دوره از جشنواره داد و افزود: در این دوره شاهد برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی و همچنین نمایشگاه آثار و دستاوردهای فناورانه دریایی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان دریایی که طرح‌های آنها پذیرفته شده است خواهیم بود. که در مجموع ۹ کارگاه آموزشی پیش رو خواهیم داشت که در طی برگزاری این دوره از جشنواره روزانه برگزار خواهد شد.

برپایی نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور

سیف در ادامه گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در این دوره صورت خواهد گرفت برپایی نمایشگاه هایی با حضور شرکت های دانش بنیان است همچنین شاهد بخش های مختلف این جشنواره همچون بخش ربات ها، مسابقه طراحی و ساخت ابداعات و اختراعات خواهیم بود.

وی با اشاره به بخش استان های ساحلی بیان کرد: در بخش بنیاد نخبگان در استان های ساحلی هر کدام از استان های ساحلی توانمندیهای استانی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

دومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت در ۱۷ الی ۱۹ آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد که شامل بخش ایده بازار، طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور، «بخش دانش‌آموزی: جشنواره دانش‌آموزی دریا»، «بخش دانشجویی، جشنواره فیلم کوتاه ۹۰ ثانیه‌ای، مسابقات شناورهای هوشمند و ریاتهای زیر دریایی(ROV)» است.

کد خبر 3806922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =