مشاور عالي شهردار بر استفاده از تكنولوژي هاي نوين تاكيد كرد / جهاد دانشگاهي صنعتي شريف به شهرداران خدمات علمي ارائه مي دهد

اولين نشست از سلسله نشست هاي حمل و نقل و ترافيك با ارائه چهار طرح ابتكاري در زمينه حمل و نقل و ترافيك با حضور برخي معاونان، مشاوران، مديران و كارشناسان شهرداري هاي كشور در جهاد دانشگاهي صنعتي شريف برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، در اين نشست علاوه بر ارائه چند سخنراني علمي، طرح هاي "يخ زدايي به روش آنتي آسينيگ" ، "مديريت هوشمند پاركينگ ها"، "شبيه سازي پروژه هاي عمراني و ترافيكي" و "حل مشكل آسفالت شهرها و جاده ها به روش PMS" در قالب چند سمينار تخصصي ارائه شد.

در ابتداي اين نشست مهندس تقي زاده - مشاور عالي شهردار تهران گفت: شهرداران بايد جسارت ايجاد تحولات و انجام اقدامات نو و علمي را داشته باشند.

وي با اشاره به هزينه هاي بالاي روش هاي سنتي در ارائه خدمات شهري افزود: شهرداران بايد سنت شكني كنند و روش هاي فرسوده دهها سال قبل را كنار بگذارند، چرا كه روش هاي علمي روز و با تكنولوژي بالا همواره به لحاظ عملياتي براي ما ارانتر از روش هاي سنتي تمام مي شود.

مشاور عالي شهردار با اشاره به طرح هاي ارائه شده در اين نشست، گفت: اجراي چنين طرح هايي مي تواند نقطه عطفي در فعاليت هاي شهرداري ايجاد كند زيرا همواره شهرداري ها فعاليت هاي روزمره و تكراري شهرداران قبلي را با نقاط قوت و ضعف متفاوت انجام داده اند و انجام اموري كه در شهرداري هاي موفق ساير كشورها انجام مي شود، كمتر در شهرداري هاي كشور ما انجام شده است.

به گزارش مهر، در ادامه اين نشست، دكتر سيد محمد طباطبايي - رئيس جهاد دانشگاهي صنعتي شريف با اعلام آمادگي علمي و تخصصي متخصصان جهاد دانشگاهي صنعتي شريف در زمينه ارائه خدمات و مشاوره هاي علمي و پژوهشي گفت: چهار طرح "يخ زدايي به روش آنتي آسينگ"، "مديريت هوشمند پاركينگ ها" ، "شبيه سازي پروژه هاي عمراني و ترافيكي" و "حل مشكل آسفالت شهرها و جاده ها به روش PMS" كه از سالهاي قبل بر روي آنها كار شده نه تنها مراحل تحقيقاتي بلكه مراحل پايلوت و در چند مورد هم مراحل اجراي عملياتي آنها به پايان رسيده است.

وي با اشاره به نيازهاي علمي و كاربردي كشور تاكيد كرد : ما از يكسري مسائل صرفا تئوري و آكادميك صحبت نمي كنيم و اعلام مي كنيم طرح هاي ارائه شده در اين نشست از روش هاي علمي تست شده در دنيا و در شهر تهران هستند و قابليت انجام در سراسر كشور را دارند.

کد خبر 380699

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =