شرکت هنرمندان ٤٠ کشور دنیا در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران از شرکت بیش از ٤٠ کشور دنیا در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران خبر داد و گفت: دوشنبه ١٠ آبان ماه مراسم سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام گیل آبادی با اعلام این خبر و با بیان این که در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران حضور ٤٠ کشور مطرح دنیا، شاخص است، گفت: بیش از ١٠٠ شهر داخلی نیز پروژه های خود را برای شرکت در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران ارسال کرده اند.

وی با اعلام این که ٤٣٠ پروژه به دبیرخانه سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران ارائه داده شده است، خاطر نشان کرد: در مجموع ١٨٠ پروژه داخلی و نزدیک به ٢٥٠ پروژه از سایر کشورها به دبیرخانه خشت طلایی ارسال شده است.

رئیس شورای سیاست گذاری جایزه جهانی خشت طلایی تهران با بیان این که پروژه های واجد شرایط با توجه به معیارهای اصلی و به صورت برابر ارزیابی می شود، افزود: ٨٥ پروژه به مرحله سوم داوری رسیده است که از این تعداد، ٢١ پروژه یا تجربه، انتخاب و به مرحله نهایی راه خواهد یافت و در پایان پروژه های برتر سال از طریق بیانیه هیأت داوران معرفی و با تندیس زرین خشت طلایی تهران مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به کشور های شرکت کننده، اظهار کرد: استرالیا، اسپانیا، شیلی، روسیه، دانمارک، کره جنوبی، کوبا، اتریش، آرژانتین، برزیل ، سنگال و هلند از جمله کشورهای شرکت کننده در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران هستند.

گیل آبادی با اعلام این که مراسم جایزه جهانی خشت طلایی تهران در باغ موزه دفاع مقدس، برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: این مراسم با حضور نمایندگان کشورها از جمله شهردار سارایوو، بوسنی هرزگوین، بعلبک لبنان، نماینده سازمان ملل، مدیر اجرایی سازمان متروپلیس، نمایندگان ایزوکارپ، رئیس برنامه اسکان بشر سازمان ملل در تهران و نیز رئیس عالی شورای استان ها، برگزار خواهد شد.

کد خبر 3809469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =