تشكيل دولت وحدت ملي فلسطين راه دستيابي به صلح در خاورميانه را باز مي كند/ هرگز جنگ طائفه اي در منطقه روي نخواهد داد

"عبدالله بن عبدالعزيز" پادشاه عربستان امروز شنبه با استقبال از رويدادهاي جاري صحنه فلسطين گفت كه تشكيل دولت وحدت ملي فلسطين راه را براي دستيابي به برقراري صلح در منطقه خاورميانه هموار مي كند.

به گزارش خبرگزاري مهر، پادشاه عربستان در گفتگو با روزنامه "السياسه" كويت با تمجيد از تشكيل دولت وحدت ملي فلسطين در آينده نزديك گفت : من از رويدادهاي روزهاي اخير در صحنه فلسطين و مربوط به تشكيل دولت وحدت ملي متشكل از طيف هاي سياسي مختلف به منظور جايگزيني آن با دولت كنوني كه اكثريت آنها از يك طيف هستند،خرسندم.

وي افزود: تشكيل دولت وحدت ملي فلسطين مقدمه اي براي تحقق روند صلح در خاورميانه است و اين مسيري است كه همه ما انتخاب كرده ايم  و عربستان در اين باره طرح كاملي ارائه كرده است تا به ادعاي اسرائيل گفته نشود كه اعراب خواهان صلح نبوده بلكه خواستار جنگ هستند.

عربستان در اجلاس سران عرب در سال 2002ميلادي در بيروت طرح صلحي را ارائه و در آن صلحي فراگير را در مقابل عقب نشيني اسرائيل از همه اراضي اشغالي سال  1967ميلادي به اسرائيل پيشنهاد كرد.

عبدالله بن عبدالعزيز در بخش ديگري از گفتگوي خود با السياسه كويت بروز جنگ طائفه اي در منطقه بين اهل سنت و شيعيان را بعيد دانست و گفت كه منطقه عربي هرگز شاهد جنگ ها بين مسلمانان بر اساس پيشينه مذهبي يا غير مذهبي نخواهد بود و برخلاف برخي تحليل ها اين امر وارد نيست و برعكس روزهاي آينده در مورد بسياري از مسائلي كه هم اكنون سرگرم آن هستيم بهتر خواهد بود.

کد خبر 381079

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =