آغاز فرآیند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بختگان

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران، از آغاز فرایند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بختگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، محسن سلیمانی روزبهانی با اشاره به برگزاری کارگاه یک روزه تحلیل دست اندرکاران تالاب بختگان، گفت: تالاب بختگان بعنوان دومین تالاب وسیع ایران، در شرایط بحرانی به سر می برد.

وی تاکید کرد: پرداختن به موضوع مدیریت یکپارچه منابع آب در حوضه این تالاب و تقویت همکاریهای بین بخشی برای احیاء و حفاظت از این زیست بوم ارزشمند، ضروری به نظر میرسد و احیا این تالاب نیازمند یک عزم ملی است تا اثرات خشکی این تالاب بر زندگی و سلامت مردم منطقه به حداقل رسانده شود.

سلیمانی با تأکید بر لزوم بازنگری شیوه ناپایدار مدیریت منابع آب در استان فارس و توجه به تمامی تالاب های استان به عنوان نشانه سلامت و پایداری زیست بومهای طبیعی، خاطرنشان ساخت: برنامه مدیریت تالاب پریشان نیز با مشارکت کلیه دست اندرکاران بویژه اعضاء کمیته محلی و استانی مدیریت تالاب مورد بازنگری قرار گرفته است و اکنون نیازمند توجه جدیتری از سوی مسولان استان برای طی فرایند تصویب در بالاترین سطوح استانی و اجرای آن توسط کلیه ذینفعان است.

کارگاه تحلیل دست اندرکاران تالاب بختگان با حضور بالغ بر ۵۰ نفر از نمایندگان بخش دولتی و غیردولتی و جوامع محلی ۹ شهرستان حوضه و نمایندگان استانی دستگاهها تشکیل شد.

هدف از برگزاری این کارگاه تعیین دست اندرکاران تالاب بختگان و بحث و گفتگو در خصوص نقش هر یک از آنها و میزان اثرپذیری و اثرگذاری بر فعالیت های مرتبط با مدیریت و حفاظت تالاب و همچنین تعیین نقشه راه تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بختگان بود.

کد خبر 3810881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =