دانشگاه‌ها نباید در رکود سیاسی باشند/برخی توجیه‌گر آمریکا شده‌اند

زنجان-عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) با اشاره به ممانعت از سخنرانی وی در دانشگاه های آزاد و پردیس فرهنگیان زنجان گفت: نباید دانشگاه‌ها در رکود سیاسی باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام قاسم روانبخش شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم دشمن شناسی در همه عرصه ها، افزود: دشمن امروز دین، آئین، اقتصاد و دانش صلح آمیز ملت ایران را مورد هدف قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن هرگز قابل اعتماد نیست، ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره در مورد غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تذکر داده اند ولی برخی هنوز  به آمریکا خوشبین هستند.

روانبخش با بیان اینکه برخی افراد در کشور توجیه گر سیاست های آمریکا شده اند، اذعان کرد: انفعال در سیاست خارجی عزت ملی ما را مخدوش کرده است و این انفعال سبب شده امارات هم در مقابل ما یاوه‌گویی کنند.

وی با تاکید بر اینکه هرگز نباید به دشمن اعتمادکرد، این اصل مهم را دارای ریشه دینی و تاریخی عنوان کرد و گفت: تاریخ همواره روایتگر عدم صداقت دشمن در عرصه های مختلف بوده است و تاکید قرآن است که هرگز نباید  به دشمن اعتماد کرد.

جوانان می توانند دوران تحریم را اداره کنند

روانبخش بر لزوم توجه به داشته ها و ظرفیت های داخلی تاکید کرد و گفت: باید به جوانان اعتماد کرد چون همین جوانانی که دوران جنگ را اداره کردند می توانند دوران تحریم را نیز اداره کنند.

وی با بیان اینکه دشمن در عرصه های مختلف مانع از رشد و توسعه ایران شده است، افزود: یک بار در  در زمان اصلاحات به آمریکا اعتماد کردیم و جواب این اعتماد را با تعلیق دوساله فعالیت های هسته ای دیدیم و حال بعد از برجام رشد علمی ایران متوقف شده است.

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) با اشاره به ممانعت از سخنرانی وی در دانشگاه آزاد و پردیس فرهنگیان زنجان گفت: نباید اجازه داد دانشگاه‌ها در رکود سیاسی باشند.

روانبخش با بیان اینکه در دانشگاه زنجان وقت سخنرانی را خیلی محدود کردند که ما به‌زور توانستیم نیم ساعت سخنرانی داشته باشیم، گفت: واقعاً نمی‌دانم اینها چرا این‌قدر از سخنرانی و روشنگری در دانشگاه هراس دارند، چند روز قبل بود که این افراد از آزادی اندیشه سخن می‌گفتند اما امروز اجازه سخنرانی نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه دانشجو باید بفهمد در جامعه چه می گذرد، تاکید کرد: ما آماده روشنگری و بحث در مورد مسائل کشور هستیم و دانشگاه محیطی نیست که بشود با تعطیل کردن فکر آنجا را خاموش کرد.

با شعار "شما امنیتی هستید" می‌خواهند بر امنیتی بودن خود سرپوش بگذارند

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه راه رئیس جمهور و زیرمجموعه‌اش اشتباه است، گفت: عده‌ای درب فکر دانشجو را می‌بندند و فضای دانشگاه را مانند خود دولت امنیتی می‌کنند و با شعار اینکه "شما امنیتی هستید" می‌خواهند بر امنیتی بودن خودشان سرپوش بگذارند.

روانبخش افزود: باید فضا باز باشد و دانشجویان بدانند و خودشان تصمیم بگیرند نه اینکه فضای دانشگاه را برای یک فتنه‌گر باز کنند، در دانشگاه به امام حسین(ع) اهانت کنند اما فضا را برای کسی که می‌خواهد از مقدسات این مردم در دانشگاه دفاع کند، ببندند.

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده و گزینه اصولگرایان و به‌ویژه جبهه پایداری در این عرصه گفت: احتمال ورود چهره جدید در این عرصه وجود دارد و از طرفی اینکه فرد شناخته شده‌ای را معرفی کنیم نیز وجود دارد.

روانبخش با بیان اینکه رقیب منتظر است تا بداند چه فردی می‌خواهد بیاید تا قبل از مطرح شدنش موتور تخریب خود را به کار گیرد، گفت: ما معتقدیم که در شرایط امروز کشور مردم به‌دنبال فرد انقلابی هستند و برایشان اصولگرایی و اصلاح‌طلب بودن اصل نیست.

رقیب از تقوای سیاسی برخوردار نیست با احتیاط عمل می‌کنیم

وی گفت: در شرایط کنونی نیاز به فردی انقلابی، مدیر و توانمند در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و سیاست خارجی هستیم و  در این زمینه کار می‌کنیم و شاید هم به گزینه ای رسیده باشیم اما چون احساس می‌کنیم رقیب از تقوای سیاسی برخوردار نیست با احتیاط عمل می‌کنیم.

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) افزود: تلاش می‌کنیم بر سر یک کاندیدا به اجماع برسیم و این اجماع به‌معنای این نیست که فردی را معرفی کنیم که شرایط امروز کشور این فرد را نمی‌پسندد، اینکه همه اصولگرایان به‌روی یک فرد توانمند و انقلابی که از همه بهتر است به جمع‌بندی برسند وجود دارد.

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) با بیان اینکه دولت روحانی می‌توانست کارهای خوبی انجام دهد،گفت: اشتباه دولت این بود که تمام امیدهایش را در سیاست خارجی گذاشت و در کابینه و حتی استانداری‌ها از افراد پیر استفاده کرد.

روانبخش با بیان اینکه  دولت حتماً کارهای خوبی هم انجام داده اما آن انتظار و وعده‌هایی که داده شده مورد ملاک قرار می‌گیرد، افزود: دولت به وعده‌های ۱۰۰روزه خود عمل نکرد و امروز رئیس جمهور بهار سال آینده را وعده می‌دهد.

این عضو جبهه پایدار در ادامه  در مورد احتمال چهارساله شدن دولت روحانی گفت: بر اساس داده‌هایی که وجود دارد دولت روحانی نخستین دولتی است که چهارساله خواهد شد، البته ممکن است غربی‌ها در آخرین روزهای دولت سر کیسه را شل کنند و اجازه دهند چند هواپیما وارد کشور شود.

روابخش تاکید کرد: با بیان اینکه مردم به وعده‌های دم انتخاباتی اعتماد نمی‌کنند یادآور شد: کسانی که در انتخابات سال ۹۲ به روحانی رأی ندادند به‌دلایل خود پایبندند و ۵۰ درصدی که به ایشان رأی دادند نیز نسبت به رأی‌شان تردید دارند و این مهار تورم با ایجاد رکود به دست آمده و تورم با رفع رکود در دولت بعد خود را نشان خواهد داد.
 

کد خبر 3812959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =