طرح ورزش همگانی خوزستان تدوین و آماده شود

اهواز ـ معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: طرح ورزش همگانی را با در نظر گرفتن وضعیت استان و شاخص های بومی حداقل در دو صفحه تا جلسه آینده تدوین و به این شورا ارائه دهید.

به گزارش خبرنگار مهر، علی حسین حسین زاده ظهر امروز چهارشنبه در شورای ورزش و جوانان خوزستان اظهار کرد: اگرچه در نگاه اول بحث ورزش از یک منظر فیزیکی دیده می شود اما امروز از حوزه های روانشاسی، جامعه شناسی و اقتصادی هم به بحث ورزش نگاه می شود و علمای اجتماعی که بیشتر دغدغه نظم اجتماعی را دارند، پیرامون ورزش دیدگاه ها و رویکردهای جدیدی را مطرح می کنند.

وی افزود: در این دو دهه اخیر از این منظرها بسیار دیده شده و این رویکردها را در قالب برنامه اجرایی کرده و از پیامدهای اینگونه نگاه در جامعه بهره مند شدند. ورزش را از یک منظر اجتماعی نگاه می کنند از نگاه های گذشته فاصله گرفتند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان تصریح کرد: مکان های ورزشی می تواند زمینه تقویت ارتباطات اجتماعی در یک فضای دیگر باشد و این نگاه پیامدش وفاق و انسجام اجتماعی بیشتر است و ما متأسفانه در حوزه ورزش چون از این منظرها نگاه نمی کنیم نه تنها زمینه نظم اجتماعی را فراهم می کنیم بلکه یک جا احساس می کنیم که در ورزشگاه هستیم ولی اصلا شبیه به یک ورزشگاه نیست.

حسین زاده بیان کرد: عدم این نگاه نباید باعث شود که محل ورزشی محلی برای نزاع باشد، بنابراین در کارها باید راهبرد داشته باشیم وگرنه جلسه مقطعی را برای مسائل روزمره برگزار کردن که اصلا بی فایده است.

وی با تأکید بر اینکه باید از حاشیه فاصله گرفت و به متن پرداخت، گفت: این نزاع ها و درگیری در ورزشگاه خاص استان خوزستان نیست و حتی چند وقت قبل هم در یزد اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه نوع نگاه کردن به ورزش باید از اهمیت داشته باشد، خطاب به عادل فرودسی پور غایب این جلسه گفت: نباید چهره تاریکی از هیچ کدام از استان ها نشان بدهد.

خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: طرح ورزش همگانی را با در نظر گرفتن وضعیت استان و شاخص های بومی حداقل در دو صفحه تا جلسه آینده تدوین و به این شورا ارائه دهید.

کد خبر 3813615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =