۱۳ آبان روز جهاد علیه استکبار است/ ضرورت ترویج روحیه انقلابی گری

خرم آباد - امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه ۱۳ آبان روز جهاد علیه استکبار جهانی است گفت: راه حل رفع مشکلات کشور ترویج روحیه انقلابی گری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم متقی نیا ظهر پنج شنبه در مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان، این روز را روز مبارزه با استکبار جهانی دانست و اظهار داشت: ۱۳ آبان یادآور مبارزه امام امت با استکبار جهانی، مخالفت با لایحه ننگین کاپیتولاسیون در سال۴۳ و تبعید امام خمینی (ره) است.

۱۳ آبان روز اعلام پایداری ملت در برابر آمریکا است

وی پیام یوم الله ۱۳ آبان را مقابله با زورگویی، دسیسه و استکبار نهفته دانست و افزود: یوم الله ۱۳ آبان یادآور شهیدان دانش آموز در آبان ماه سال ۵۷ و یادآور انقلاب دوم جوانان ملت یعنی دانشجویان متدین، باغیرت و با بصیرت و به تصرف درآوردن لانه جاسوسی استکبار جهانی است.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به اینکه ۱۳ آبان روز اعلام پایداری ملت در برابر آمریکا است، عنوان کرد: ۱۳ آبان روز اعلام جهاد علیه استکبار جهانی و روز بیعت با ولایت و لببیک گفتن به فرمان مبارزه با استکبار جهانی مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام متقی نیا همچنین ۱۳ آبان را روز تجلی، شجاعت، شهامت و غیرت انقلابی ملت مسلمان جمهوری اسلامی در مقابل آمریکا شیطان بزرگ دانست و تصریح کرد: ۱۳ آبان ماه مبنای قرآنی دارد چرا که این روز، روز ضدیت با ظلم و ستم است.

وی ۱۳ آبان ماه را روز تجلی و مصداق حضور برای امر جامعی که در قرآن آمده دانست و گفت: آیات قرآن افراد را به آرامش و صلح دعوت کرده و در بیش از ۱۷ آیه قرآن خدای متعال عده ای را لایق ننگ می داند و آن ها را لعن می کند که این آیات پشتوانه مبانی نظری و قرآنی مرگ بر استکبار است.

ذات دولت آمریکا زیاده طلبی، استکبار و زورگویی است

امام جمعه موقت خرم آباد بر سیاست هایی که ملت مظلوم را استثمار کرده و حق ملت ها را غصب می کنند لعن و نفرین فرستاد و گفت: آمریکا با جنایاتی که علیه انقلاب اسلامی انجام داده همچنان لایق لعن است.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه در ذات دولت آمریکا زیاده طلبی، استکبار و زورگویی وجود دارد، عنوان کرد: حقوق بشر در آمریکا و سایر کشورها توسط آمریکایی ها لگد مال می شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در مجلس های برگزار شده خود بودجه هایی برای براندازی برای انقلاب اسلامی ایران را تصویب می کند، افزود: آمریکا شیطان بزرگ است و هنوز به شیطان کوچک تبدیل نشده است.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به اینکه آمریکا از زمان قبل، همزمان و بعد از جنگ دست از توطئه علیه ایران برنداشته است، تصریح کرد: آمریکا در اوایل عمر انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را کرد که انقلاب ما با شکست مواجه شود به طوری که این شیطان بزرگ بیشترین حمایت را از دشمنان ملت ما کرده و در مذاکرات برجام نیز دست از توطئه نمی کشد.

حجت الاسلام متقی نیا بیان داشت: در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان ماه به واسطه اینکه آمریکا هنوز دست از دشمنی برنداشته باید با صدای رسا ندای مرگ بر آمریکا را سر داد.

راه حل رفع مشکلات کشور ترویج روحیه انقلابی گری است

وی به دلایل دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: مشکل آمریکا انقلاب اسلامی نیست بلکه خواستار تبعیت ما از او است و می خواهد که منافعش را تضمین کنیم همچنین استکبار جهانی می خواهد از رشد و پیشرفت جمهوری اسلامی جلوگیری کند لذا نمی توان با آمریکا صلح کرد چرا که بارها نشان داده که دروغگو است.

امام جمعه موقت خرم آباد بیان داشت: آمریکا این دروغگوی بدعهد بعد از انقلاب به هیچ کدام از عهدهایش عمل نکرده و سرانجام این بد عهد فریبکار خود دچار بحران شده است.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه مذاکرات نامزدهای انتخاباتی آمریکا ویترین نمایش دهنده بحران سیاسی و اقتصادی در غرب است، افزود: آمریکایی که می خواهد جلو پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را بگیرد در حالی که خود دچار مشکل است چگونه می خواهد به ما کمک کند؟

وی عنوان کرد: راه حل رفع مشکلات کشور ترویج روحیه انقلابی گری، اعتقاد به توان های درونی، شجاعت در اقدام و عمل، توکل به خدا و عمل به توصیه های امام(ره) و مقام معظم رهبری است.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه ذات مسئولان آمریکا هنوز عوض نشده است، اضافه کرد: آمریکا زمانی دست از دشمنی با جمهوری اسلامی می کشد که ذات ما را عوض کند ولی در عین حال قابل اعتماد نیست زیرا دروغگو، فریبکار، بد عهد و مکار است.

انتقاد از شرکت نکردن مسئولان لرستان در راهپیمایی ۱۳ آبان

حجت الاسلام متقی نیا با اشاره به اینکه استکبار به دنبال اهدافی از قبیل به هم ریختن تمرکز استراتژیک انقلاب اسلامی ایران، گسترش ناامنی در درون کشور و ناکام ماندن انقلاب اسلامی ایران در زمینه اهداف و آرمان ها است، گفت: همچنین آمریکا به دنبال این است که موازنه قدرت را در منطقه و جهان به ضرر انقلاب اسلامی رقم بزند و کانون قدرت معنوی، اقتدار و محور عزت در انقلاب یعنی نظام ولایت فقیه را ضعیف کند.

حجت الاسلام متقی نیا در ادامه سخنان خود افزود: جمهوری اسلامی ایران به وسیله کمک خداوند متعال، اقتدار ملت، معجزه هدایت ولایت فقیه و حضور مردم انقلابی پایدار بوده و دشمنان کشور به جای برهم زدن تمرکز استراتژیک جمهوری اسلامی تمرکز خودشان به هم خورده و سردر گم هستند.

وی ایران را لنگرگاه ثبات منطقه دانست و گفت: اضافه کرد: در حال حاضر ترکیه، عربستان و قطر در زمین و هوا متوقف شده اند لذا باید این کشورها را ناتوانان استراتژیک نام نهاد و ایران را توانمند استراتژیک نام گذاری کرد و این به خاطر ثمراتی است که ما در مقاومت به دست آورده ایم.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه عزت ما در گرو مقابله و مقاومت در برابر کسانی است که وضعیت اخلاقی نامناسبی دارند، تصریح کرد: تا زمانی که جوان انقلابی، دانش آموز و دانشجوی ما زنده است در برابر دشمن مقاومت خواهند کرد و همچنان مرگ بر آمریکا را فریاد خواهند زد.

حجت الاسلام متقی نیا بیان داشت: کسانی که در داخل استان گهگاهی ترجیح بند تبعیت از ولایت را سر می زنند بدانند که رو سیاهی به ذغال می ماند.

وی از عدم حضور برخی مسئولین در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور آگاهانه در این راهپیمایی انتقاد کرد و گفت: امروز شاهد هستیم که کدام مسئول سیاسی استان در راهپیمایی شرکت کرده اند.

حجت الاسلام متقی نیا خطاب به مسئولانی که در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت نکردند افزود: افت بر نگاهتان چرا تبعیت از ولایت سر می دهید کارهای واجب تر از این داشتید که در مراسم شرکت نکردید؟

کد خبر 3814465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =