تزریق ۲۰هزارمیلیاردتومان برای۲۰۰هزار واحدصنفی مدنظرقرار دارد

ملارد-مدیرکل صنعت،معدن وتجارت استان تهران گفت:تزریق۲۰هزارمیلیاردتومان تسهیلات ونقدینگی برای۲۰۰هزار واحدصنفی ازدستورکارهایی است که با تحقق آن بخش قابل توجهی ازمحدودیت های فعلی مرتفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا مس فروش مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران عصر یکشنبه در جلسه  بحث، تبادل نظر و بررسی مشکلات سازمان های صنفی  شهرستان ملارد که با حضور جمعی از مسئولان این منطقه همچون مدیران فرمانداری، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملارد و روسای اتحادیه های صنفی برگزار شد، با اشاره به ضرورت ساماندهی اصناف به عنوان مجموعه هایی که تسهیل گر فعالیت های صنفی و اتحادیه های ذیربط هستند، اظهار داشت:تحقق این امر خطیر مستلزم همیاری و همگرایی میان تمامی دستگاه های مسئول است و به مجرد فعالیت  یک واحد یا یک نهاد خاص نمی توان به توفیق چندانی در این خصوص دست یافت.

وی افزود: برخی ایرادات در قانون نظام صنفی وجود دارد اما تلاش می شود به تدریج نارسایی ها و کاستی های احتمالی مرتفع شود.

مس فروش گفت:دولت به هیچ وجه علاقه ای به دخالت در امور صنفی و تجاریِ متقاضیان سرمایه گذاری در عرصه های صنعتی و معدنی ندارد و تجربه کشورهای توسعه یافته نیز موید این واقعیت است که هر آنچه ضریب دخالت ها کاهش یابد، روند حصول توفیقات تسریع خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت:دو عنصر نظارت و حمایت، اصلی حائز اهمیت  است که دولت با جدیت تلاش می کند گام های سازنده تری را در این خصوص بردارد و با رویکرد دولت، افق روشن و درخشانی را در این خصوص پیش بینی می کنیم.

وی افزود:یکی از تدابیر و تمهیدات سازنده پیش بینی شده در حوزه اصناف به تعریف و طراحی دستور کاری برای تزریق ۲۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی و تسهیلات به واحدهای صنفی از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت معطوف می شود که با تحقق آن، بخش قابل توجهی از مشکلات این حوزه مهار و کنترل خواهد شد.

مهار کالای قاچاق اصلی ضروری و اجتناب ناپذیر است

مس فروش با اشاره به تأثیرات مخرب کالای قاچاق بر اقتصاد کشور عنوان کرد:تشدید توزیع و خرید و فروش کالای قاچاق معادل با افزایش مشکلات حوزه اشتغال و به تبع آن آسیب های اجتماعی همچون اعتیاد و... است که عوارض و پیامدهای منفی این پدیده ایجاب می کند با جدیت برای برخورد با این ناهنجاری اقتصادی اقدام کنیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در خصوص احداث راه اندازی شهرک های صنفی در شهرستان های این استان عنوان کرد:یکی از اهداف جدی ما در این عرصه به بستر سازی برای توسعه شهرک صنفی معطوف می شود و تلاش می کنیم در هر نقطه ای که واجد شرایط لازم باشد و در صورت مهیا بودن زمین مناسب و کافی برای این امر، اقدامات مقتضی را برای حصول آن عملیاتی کنیم.

وی با عنایت به درخواست برخی از حاضرین در خصوص لزوم افزایش حقوق و دستمزد بازرسانِ واحدهای صنفی گفت:بدون تردید هر آنچه نسبت به افزایش حقوق فعالان حوزه بازرسی تلاش شود، احتمال لغزش و خطا کاهش می یابد و در صورت استانی شدن بودجه ها،   شرایط لازم برای تحقق این موضوع تسهیل خواهد شد.

گفتنی است بعد از پایان این جلسه مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان تهران و جمعی از مسئولان ملاردبا حضور میدانی در تعدادی از واحد های صنعتی و تولیدی این شهرستان، از نزدیک در جریان مشکلات و نارسایی های این مراکز قرار گرفت و برای مرتفع ساختن آن نیز تدابیر و تمهیداتی اندیشیده شد.

کد خبر 3817238

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =