مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان:

کانون کارآفرینی استان کرمان بعد از ۵ سال تعطیلی راه اندازی شد

شناسهٔ خبر: 3819152 -
رفسنجان - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: کانون کارآفرینی استان کرمان را پس از پنج سال تعطیلی راه اندازی کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اسماعیلی ظهر سه شنبه در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر شهرستانهای منطقه شش استان کرمان در رفسنجان اظهار داشت: در ثبت‌نام کارآفرینان برای شرکت در انتخاب برترین‌ها هزار و ۶۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که ۵۰ نفر به مرحله داوری راه یافتند.

وی افزود: از بین این ۵۰ نفر، ۲۲ کارآفرین از شهر کرمان و ۱۱ نفر از رفسنجان بودند که رفسنجان بعد از مرکز استان بیشترین کارآفرین را معرفی کرد.

وی ادامه داد: از این تعداد  ۱۱ نفر انتخاب شدند و سه نفر از رفسنجان به جشنواره استانی راه یافتند.

اسماعیلی ابراز امیدواری کرد: با اقدامی که در رفسنجان شروع شده سال آینده کارآفرین نمونه کشوری را از این شهرستان داشته باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه سابقه کارآفرینی در رفسنجان به سالهای دور برمی گردد، یادآور شد: در شهرستان رفسنجان از زمان حاج آقا علی که کارآفرین بین المللی بودند تا پس از انقلاب که کسانی با احداث باغات پسته کارآفرینی کردند این سابقه وجود داشته است.

اسماعیلی بیان کرد: لازم است تفکر کارآفرینی که در رفسنجان وجود دارد توسعه دهیم و افرادی که می توانند در این زمینه کار کنند جذب و پرورش دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: کانون کارآفرینی استان پس از پنج سال تعطیلی راه اندازی کردیم و انتخابات داخلی آن انجام شد و انتخابات هیئت امنای آن پنجشنبه همین هفته برگزار می شود.

این مسئول در ادامه اظهار داشت: ۷۷ درصد جمعیت ما در سن کار قرار دارند، یعنی با پدیده پنجره جمعیتی مواجه هستیم که در طی چند صد سال یک بار رخ می دهد.

اسماعیلی تصریح کرد: منابع انسانی اگر خوب هدایت نشوند علاوه بر فرصت یک تهدید به شمار می روند اگر درست هدایت شوند کارآفرینان و کسانی که تولید ثروت کردند به شمار می روند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تأکید کرد: یکی از معضلات استان کرمان نرخ پایین مشارکت اقتصادی مردم به میزان ۳۲ درصد است که پایین ترین رتبه در کشور است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =