تیم داری شهرداری بجنورد در گرو مصلحت اندیشی اعضای شورای شهر

بجنورد- عضو شورای اسلامی شهر بجنورد، مصوبه سال گذشته این شورا مبنی بر حمایت مالی از تیم والیبال شهرداری بجنورد را مصلحت‌اندیشی و برگرداندن جو منفی دانست که علیه شورا به وجود آمده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن شادمهر شنبه‌شب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد درباره مصوبه سال گذشته شورای شهر و اختصاص ۵۴۷ میلیون تومان برای حمایت مالی از تیم شهرداری بجنورد اظهار کرد: با حمایت گروه‌های ورزشی مخالف نیستیم اما طی سال گذشته بر اساس مصلحت‌اندیشی و مثبت کردن جوی که علیه شورای شهر به وجود آمده بود، به‌ناچار به مصوبه حمایت مالی از تیم والیبال شهرداری رأی دادیم.

وی بابیان اینکه منصفانه نیست شهرداری و شورای شهر فقط از یک تیم و رشته ورزشی خاص حمایت کند، خواستار رعایت عدالت محوری در این موضوع شد.

شادمهر پیشنهاد داد: شهرداری یک باشگاه فرهنگی ورزشی ایجاد کند تا در قالب سازوکار مشخص، بودجه‌هایی در جهت حمایت از تیم‌های ورزشی مختلف هزینه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد دراین‌باره گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون فرهنگی این شورا در سال گذشته، اعضای شورای شهر با کمک مالی ۵۴۷ میلیون تومانی تیم والیبال شهرداری بجنورد موافقت کردند تا این رقم در متمم بودجه سال ۹۴ پایدار شود.

حسین پیلتن اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرداری بجنورد با مشکلات فراوان مالی دست‌وپنجه نرم می‌کند و در پرداخت بدهی‌های خود با بحران مواجه است، بنابراین در چنین شرایطی، ادامه حمایت‌های مالی از تیم والیبال شهرداری باید موردبررسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به نامه شهردار مبنی بر حمایت از تیم والیبال در سال ۹۵ و برآورد هزینه ۶۵۴ میلیون تومانی این تیم برای سال جاری که در صحن علنی شورا قرائت شد، عنوان کرد: این نامه نیازی به مصوبه شورای شهر ندارد.

پیلتن تصریح کرد: بر اساس مصوبه سال گذشته، هزینه‌هایی که تیم والیبال شهرداری بجنورد انجام داده است تا سقف ۵۴۷ میلیون در صورت ارائه اسناد پرداخت خواهد شد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد نیز ضمن مخالفت با حمایت مالی از تیم داری شهرداری، اظهار کرد: طبق بخشنامه وزارت کشور، شهرداری‌ها حق تیم داری ندارند.

اعظم السادات افشین فر بابیان اینکه بر اساس مصوبه سال ۹۴، هزینه‌های تیم والیبال شهرداری بجنورد در صورت تائید اسناد، پرداخت می‌شود، تأکید کرد: هزینه‌های مربوط به بازی‌های امسال این تیم در لیگ، غیرقابل پرداخت است.

عضو دیگر شورای شهر بجنورد نیز عنوان کرد: ما به پیمانکاران زیادی بدهکار هستیم که در سال گذشته مصوب کردیم ۵۴۷ میلیون تومان به تیم والیبال شهرداری کمک شود، اینکه چه مسائلی باعث تصویب این مصوبه شد اما به‌هرحال باید مطالبات این تیم پرداخت شود.

رضا فیروزه تصریح کرد: تیم والیبال شهرداری نیز بر اساس مصوبه شورا هزینه‌هایی را انجام داده است که باید این هزینه‌ها به تیم پرداخت شود.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر با اعلام موافقت پرداخت هزینه‌های تیم والیبال شهرداری، گفت: یکی از راه‌های شناخت خراسان شمالی توسط سایر استان‌های کشور، تیم والیبال و ورزشکارانی است که برای مسابقات به بجنورد می‌آیند.

سید احمد وکیلی اضافه کرد: ما اداره کل ورزش و جوانان نیستیم که بخواهیم به تمام تیم‌های ورزشی کمک کنیم، بنابراین با توجه به اینکه والیبال در استان خواستگاه و جایگاه خاص دارد، باید این تیم حمایت شود.

عضو دیگر شورای شهر بجنورد نیز در موافقت با تیم داری شهرداری و حمایت مالی از تیم والیبال شهرداری، گفت: به مصوبه‌ای که خود تصویب کرده‌ایم احترام بگذاریم و مابقی هزینه‌هایی که این تیم در راستای مصوبه شورا انجام داده است را پرداخت کنیم.

حسن نقیب عنوان کرد: در مصوبه شورا ذکر نشده است که این اعتبار برای کدام فصل بازی و برای کدام سال است، بنابراین باید طبق مصوبه از تیم والیبال شهرداری بجنورد حمایت شود.

شهردار بجنورد نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه با تیم داری شهرداری به‌شدت مخالف هستم، تصریح کرد: نامه‌ای که به شورا ارسال‌شده است در پاسخ به مراجعات مکرر تیم والیبال به ما بوده که درخواست پرداخت مطالبات خود طبق مصوبه شورای شهر رادارند.

کیوان دژهوت افزود: چون شورای شهر مبلغ ۵۴۷ میلیون تومان برای حمایت از این تیم در سال مصوب کرده است، بنابراین بر اساس این مصوبه هزینه‌هایی انجام‌گرفته است که حال باید طلب آن‌ها پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، از ۵۴۷ میلیون تومانی که در سال گذشته از سوی شورای شهر بجنورد برای کمک به تیم والیبال شهرداری مصوب شد، ۳۴۷ میلیون تومان آن پرداخت‌شده است که در این جلسه برای پرداخت مابه‌التفاوت آن در صورت ارائه اسناد هزینه شده، تصمیم‌گیری شد.

گفتنی است هم‌زمان با این جلسه، شمار زیادی از کارگران سازمان فضای سبز شهرداری بجنورد در محل ساختمان شورای شهر تجمع کرده و خواستار چاره‌اندیشی در خصوص وضعیت خود و پرداخت معوقات وعیدی عقب‌مانده خود بودند.

کد خبر 3822742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =