تغییر رئیس جمهور آمریکا تاثیری در اجرای برجام ندارد

کرمان - معاون اول رئیس جمهور گفت: تغییر رئیس جمهور آمریکا هیچ تاثیری در اجرای برجام ندارد و ایران یک نظام ثبات ساز در منطقه است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری دوشنبه شب در جمع مردم جیرفت در مسجد الرسول (ص) این شهرستان با تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: خوشبختانه در سال های اخیر با همت مردم ایران و عراق بار دیگر پیاده روی اربعین احیا شده است.

وی ادامه داد: این روزها میلیون ها عاشق اهل بیت (ع) پای پیاده به سمت کربلا در حرکت بوده و مردم و دولت عراق میزبان زائران هستند و در اینجا از آنها به دلیل زحماتی که متحمل می شوند سپاسگزاری می کنم.

جهانگیری با اشاره به اینکه ایران در منطقه ای قرار دارد که شرایط بسیار حساسی بر آن حاکم است، افزود: دشمنان انقلاب و اسلام به دنبال ارائه چهره خشن از اسلام هستند.

وی گفت: دشمنان قصد دارند با راه اندازی گروه های تکفیری اسلام هراسی در دنیا ایجاد کرده و بگویند اسلام مصادف با قتل و غارت است.

معاون اول رئیس جمهور یکی دیگر از اهداف دشمنان برای راه اندازی گروه های تکفیری را ایجاد ناامنی در ایران است، افزود: آنها می خواهند ایران را با خطرات متعدد روبرو کنند اما به فضل الهی و همت نیروهای مسلح و رهنمودهای مقام معظم رهبری نه تنها ایران ناامن نشد بلکه امروز می توان با صراحت و قاطعیت اعلام کرد در هیچ نقطه ای از منطقه و اروپا شرایط امن ایران وجود ندارد.

وی گفت: در ایران مردم و مسئولان در یک جلسه ساده بدون کمترین دغدغه در کنار یکدیگر جمع می شوند و با امنیت و آرامش جلسات برگزار می شود؛ قدر این امنیت را باید دانست.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: امروز کشورهای بزرگ دنیا به این نتیجه رسیده اند که امنیت منطقه بدون ایران امکان پذیر نیست و ایران کشوری است که به ثبات و امنیت سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و یمن کمک می کند.

وی گفت: به همین خاطر قدرت های بزرگ دست کمک به سوی ایران دراز کرده اند و ایران هم دریغ نکرده است و آن ها می دانند اگر کمک ایران نبود داعش امروز بر بغداد و سوریه حاکم بود.

دولت آگاه به مطالبات جدی مردم برای حل مشکلات معیشتی است

جهانگیری با اشاره به اینکه امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که به سمت توسعه و پیشرفت کشور گام های بلندی برمی داریم، افزود: در کنار برخی محرومیت ها از ظرفیت های بزرگ، نیروی جوان تحصیل کرده در سراسر کشور و منابع طبیعی فراوان مثل نفت و معادن و گاز در ایران برخوردار هستیم که به پشتوانه این امکانات می توان دغدغه های اصلی کشور و مردم را برطرف کرد.

وی گفت: قطعا یکی از مهم ترین آرمان های انقلاب امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب و خواسته های رئیس جمهور این است که مناطق محروم و عقب افتاده در اولویت توسعه قرار گیرند.

جهانگیری ادامه داد: در سال های گذشته به دلیل تحریم هایی که غرب به بهانه واهی هسته ای وضع کرد نتوانستیم آنگونه که شاید و باید به توسعه مناطق عقب افتاده کشور پرداخته و مشکلات معیشت مردم را حل کنیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز دولت به این مسئله آگاهی دارد که مردم انتظارات و مطالبات جدی در زمینه حل مشکل معیشت، اشتغال و توسعه مناطق دارند.

هیچ کس قادر نیست توافق هسته ای را بر هم بزند

وی بیان کرد: بعد از توافق هسته ای برخی از تحریم ها رفع شد و مابقی تحریم ها هم باید با پیگیری و جدیت از پیش روی ایران برداشته شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه برخی می گویند چون فلانی رئیس جمهور آمریکا شده است دیگر به توافق عمل نمی کند، گفت:  حرف بیخودی است چرا که همگان می دانند این حرف ها دیگر خریدار ندارد و نمی توان با یک ملت و نظام ثبات ساز در منطقه اینگونه صحبت کرد و تنها باید زبان منطق و عقل بکار گرفته شود.

وی ادامه داد: کسی قادر نیست چنین حرف بزند چرا که حرف ایران در دنیا حرف است؛ ملت و دولتی که حرفش قابل توجه دنیا است را نمی توانند تحریم کنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: هیچکس قادر نیست توافق هسته ای را برهم بزند و می خواهند دل ملت ایران را خالی کنند؛ اما ملت آگاه تر از این حرف هاست و ما این مسیر را ادامه می دهیم تا موانع توسعه را یکی بعد از دیگری برطرف می کنیم.

وی تصریح کرد: منابع مختلفی از داخل و خارج برای راه اندازی شهر اقتصادی کشور بسیج می کنیم و سیاست های اقتصاد مقاومتی ملت ایران را از فشارهای اقتصادی نجات خواهد داد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: به عنوان کسی که مسئول اصلی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور هستم اطمینان می دهم با تکیه بر این سیاست ها گام های بلندی را خواهیم برداشت و در این مسیر باید همگی حرکت و تلاش کنیم.

وی یادآور شد: سیاست های اقتصاد مقاومتی نقشه راه اداره کشور، اقتصاد و رفع محرومیت از مناطق محروم و عقب افتاده و ایجاد اشتغال است.

وی از عزم دولت برای رفع محرومیت در مناطق محروم خبر داد و افزود: کشاورزی جیرفت قطعا مهم ترین نقطه توسعه ایران است.

جهانگیری با اشاره به اینکه ایران با بحران آب روبرو است؛ باید از آب و خاک بهترین استفاده را کنیم و کشت های گلخانه ای را در کشور گسترش داده و صنایع تبدیلی را ایجاد کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به آغاز عملیات گازرسانی به جیرفت و عنبرآباد افزود: امیدوارم با آمدن گاز شاهد ایجاد کارخانه پتروشیمی در منطقه داشته باشیم؛ وزیر نفت در این خصوص اعلام آمادگی کرده که مجوز صنعت پتروشیمی در منطقه صادر شود.

وی گفت: جیرفت میلیون ها تن محصولات کشاورزی دارد و امیدواریم با توسعه صنعت و معدن خصوصا راه آهن بتوانیم محصولات این منطقه را صادر کنیم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: اتصال جیرفت به راه آهن سراسری کشور یکی از طرح های کلیدی مدنظر است.

کد خبر 3824643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =