داشتن زندگی ایمن و سالم حق شهروندان است

قزوین- مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران گفت: داشتن زندگی ایمن و سالم و بدون حادثه و آرام حق همه مردم است و مسئولان باید برای تحقق آن تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته راهبری جامعه ایمن در شهر محمدیه عصر چهارشنبه در مراسمی با حضور جواد نوفرستی مدیرعامل انجمن جامعه ایمن، علی شمس مدیرعامل موسسه بین المللی سلامت پروفسور سمیعی، حسین بهزادپور شهردار، کاظمی رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه تشکیل شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

جواد نوفرستی در اولین جلسه کمیته راهبری جامعه ایمن که در سالن کنفرانس شهرداری محمدیه برگزار شد اظهارداشت: مهمترین عامل مرگ و میرها سوانح جاده ای درون و برون شهری است و پس از آن مسمومیت ناشی از گاز C۰۲  که می توانیم با آموزش واطلاع رسانی از این مرگ ها جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: اجرای طرح جامعه ایمن به عنوان یک کار خیرخواهانه و عام المنفعه درحال شکل گیری و فراگیر شدن است و در شهرهایی که مسئولان همسویی دارد با راه اندازی کمیته راهبری مقدمات اجرای آن فراهم شده است.

نوفرستی گفت: در سال ۷۴ تعداد ۵ شهر شامل کاشمر، اسلام شهر، لاهیجان، بوشهر، شازند به شبکه جهانی جامعه ایمن پیوستند و امروز شاهد گسترش این طرح در اکثر کلان شهرها و سایر مناطق هستیم.

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران گفت: هر شهری که به این طرح ملحق می شود بیانگر آن است که مسئولان آن به سلامت مردم اهمیت می دهند و برای آن برنامه دارند و امیدواریم بتدریج همه شهرها به این شبکه متصل شوند و به سلامت شهروندان خوداهمیت دهند.

وی بیان کرد: در اجرای طرح ها باید بومی گرایی مورد توجه قرار گیرد زیرا برای همه مناطق و شهرهای نمی توان نسخه واحد پیچید و اجرا کرد بلکه در هر شهر یک عامل شاید بیشتر از مسائل دیگر جان مردم را به مخاطره انداخته که باید شناسایی و پیشگیری شود.

نوفرستی اضافه کرد: ۳۷۰ شهر از ۳۴ کشور جهان در شبکه بین المللی طرح سلامت پیوسته اند و ایران نیز به سلامت مردم اهمیت می دهد و در این طرح مشارکت جدی دارد.

وی تصریح کرد: در سند چشم انداز ۱۴۰۴ پیشگیری از حوادث به عنوان محور کار است که باید اجرایی شود و تاکید ما توجه به گروههای آسیب پذیر است.

نوفرستی اظهارداشت: در اجرای این طرح ۱۴ برنامه پیش بینی شده که محور اساسی آن در بخش ترافیک و ساختمان است که این برنامه ها در مدارس، مساجد، ساختمانها، ایمنی ترافیک در درون شهرها و برون شهرها عملیاتی خواهد شد.

وی بیان کرد: رویکرد شهردار و شورای شهر محمدیه به تامین سلامت مردم بسیار برای ما خوشحال کننده بود و در کمتر شهری از سوی مسئولان این دغدغه را مشاهده کردیم که این نگاه می تواند به موفقیت شما در اجرا کمک کند.

نوفرستی اظهارداشت: خوشبختانه در شهر محمدیه زیرساختها بخوبی فراهم است و امیدواریم بتوانیم طرحی مطلوب با نتایج و دستاوردهای موثر در مسیر تضمین سلامت مردم را محقق کنیم.

کد خبر 3826905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =