شهر محمدیه عضو انجمن جامعه ایمن کشور شد

قزوین- شهردار محمدیه گفت: در راستای پیشگیری از حوادث و ایمن سازی شهری و تضمین سلامت شهروندان با تشکیل کمیته راهبری، شهر محمدیه به انجمن جامعه شهرهای ایمن کشور پیوست.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین بهزادپور روز چهارشنبه در جلسه تشکیل کمیته راهبری جامعه ایمن در شهر محمدیه گفت: نگاه و رویکرد شهرداری و شورای شهر محمدیه در کنار فعالیتهای عمرانی توجه به امور فرهنگی و سلامت شهروندان است و از اجرای طرح های مرتبط با این حوزه ها استقبال می کنیم.

شهردار محمدیه بیان کرد: در چند سال گذشته شهر محمدیه توانست در ردیف یک هزار شهر سالم دنیا و ۱۸۶ شهر سالم حوزه شرق مدیترانه قرار گیرد که کار ارزشمندی است.

وی تصریح کرد: در راستای سلامت شهروندان طرح زنده گیری حیوانات ناقل بیماری در این شهر عملیاتی شد و سگ های ولگرد در سطح شهر جمع آوری شدند که این طرح در کمتر از ۱۰ شهر اجرا شده است.

بهزادپور اضافه کرد: با امضاء تفاهم نامه سه جانبه بین آموزش و پرورش، محیط زیست و شهرداری زمینه ساماندهی نخاله های ساختمانی برای اولین بار در این شهر نیز فراهم شد که گام موثری برای زیباسازی شهری است.

وی اظهارداشت: دومین شهری هستیم که طرح تفکیک زباله از مبداء در آن اجرا شده و در حال حاضر ۹ هزار نفر در آن مشارکت دارند که این حرکت نیز در مسیر سلامت شهروندان است.

شهردار محمدیه اضافه کرد: برای آبیاری فضای سبز در این شهر از آب خام استفاده می شود و مکانیزه شدن جمع آوری زباله و اجرای شبکه فاضلاب هم از دیگر برنامه های اجرا شده در راستای سلامت شهروندان است.

آماده اجرای طرح های سلامت محور هستیم

وی با اشاره به تشکیل کمیته راهبری جامعه ایمن در شهر محمدیه اظهارداشت: چشم انداز ما توسعه شهری و تبدیل شدن محمدیه به شهری زیبا برای زندگی است و آرامش برای شهروندان برای ما در اولویت قرار دارد.

بهزادپور گفت: مردم باید از زندگی در شهر احساس آرامش کنند و به دلیل داشتن زیرساختهای مناسب آمادگی داریم در اجرای طرح های مرتبط با سلامت به عنوان پایلوت اقدام کنیم.

شهردار محمدیه اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان آمادگی داریم در هر طرح پیشگیرانه الگو باشیم و به عنوان پایلوت آن را اجرا کنیم و در این راستا نیز برای پیوستن به شبکه جامعه ایمن آماده ایم.

وی تصریح کرد: نگاه ما این است که کاری کنیم تا مردم کمتر بیمار شده و کمتر به بیمارستان مراجعه کنند و این کار با تامین بستر سلامت در شهر محقق می شود.

در ادامه کاظمی رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه نیز گفت: فعالیت در حوزه سلامت کار ارزشمند و مهمی است که می تواند هزینه های مدیریت شهری را کاهش داده و رضایت مردم را از یک زندگی آرام و سالم فراهم کند.

وی از راه اندازی کمیته راهبری جامعه ایمن در شهر محمدیه استقبال کرد و گفت: با اجرای این طرح فرصت خوبی در این شهر ایجاد شده تا در کنار سایر طرح های قبلی اجرا شده بتوانیم به تضمین سلامت شهروندان کمک کنیم.

کد خبر 3826911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =