مطالعات هیدروژئوشیمی آبهای زیرزمینی فارس انجام شد

شیراز - رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه جنوب از انجام مطالعات هیدروژئوشیمی آبهای زیرزمینی فارس خبرداد.

طهمورث یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شناخت زمین به عنوان بستر تمام فعالیتهای بشر از جمله الزامات یک توسعه پایدار و همه جانبه است، گفت: در این راستا همچنان که شکل و ماهیت این فعالیتها پیچیده تر می شود لزوم شناخت دقیق تر فرآیندهای زمین نیز افزایش می یابد.

وی با اشاره به انجام هیدروژئوشیمی آبهای زیرزمینی فارس بیان کرد:  آب مهمترین عامل پیشرفت و توسعه در آینده است، بهره برداری از آبخوان ها برای مصارف مختلف و مدیریت صحیح و اصولی مصرف آب زیرزمینی، نیاز به اطلاعات دقیق در مورد کمیت و کیفیت آب دارد.

یوسفی ادامه داد: این مطالعه به منظور ارزیابی کیفیت آبهای زیرزمینی منطقه فارس از نتایج حاصل از آنالیز شیمیایی آب زیرزمینی انجام شد.

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه جنوب اظهار کرد: در این راستا مطالعات دقیقی در خصوص آلودگی آّب، املاح موجود در آب و ... انجام شد و ۷۰ عنصر موجود در آب مورد پایش قرار گرفت.

وی بیان کرد:  در این مطالعات میزان مواد مختلف در آبهای زیرزمینی اعم از کلر، نیترات، ارسنیک، فلزات سنگین و ... اندازه گیری و با استانداردها مقایسه می شود.

یوسفی گفت: اطلس هایی که از وضعیت آبهای زیرزمینی هر استان منتشر می شود مشکلات هر چاه و سفره آب زیرزمینی به صورت جزء به جزء مطرح خواهد شد.

کد خبر 3829481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =