رسانه‌ها رکن ترویج فرهنگ سلامت در جامعه هستند

همدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: رسانه ها قوی‌ترین رکن ترویج فرهنگ سلامت در یک جامعه به شمار می‌روند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حبیب‌الله موسوی‌بهار بعدازظهر دوشنبه در آیین تجلیل از دست‌اندرکاران و تهیه‌کنندگان انیمیشن با موضوع سلامت، توانمندی‌های انیمیشن همدان را موجب افتخار این منطقه دانست و اظهار داشت: طی سه سال اخیر وزارت بهداشت به خوبی از فضای رسانه بهره برده است.

وی باتاکید بر افزایش تعاملات دانشگاه علوم پزشکی همدان و صدا و سیما بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در این زمینه تاکید کرد و گفت: قبیح‌سازی برخی اقدامات غیربهداشتی و مخرب سلامت باید مورد توجه باشد کمااینکه مصرف دخانیات از عوامل اصلی ابتلا به سرطان است و باید فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه انجام شود.

موسوی بهار ایجاد معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را حرکتی درخور تقدیر برشمرد و گفت: دانشگاه همدان نیز به زودی این معاونت را ایجاد می‌کند.

استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی

موسوی‌بهار با بیان اینکه استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی با اهمیت است، گفت: رسانه ها قوی‌ترین رکن ترویج فرهنگ سلامت در یک جامعه به شمار می‌روند.

مدیرکل صدا و سیمای استان همدان نیز با بیان اینکه تولید پویانمایی در مراحل اولیه آن مشکل است، اظهار داشت: تبدیل ایده از کاغذ به تصویر سخت است، اما کار با ورود به مرحله پیش تولید سرعت بیشتری می‌گیرد.

حسین میسر با بیان اینکه ایده باید از جامعه متخصصان بیرون آمده و به سمت اجرا پیش برود، گفت: باید شیوه علمی برای کار در نظر گرفته شود و خوراک موضوعی توسط سیستم رسانه‌ای در اختیار قرار گیرد.

وی برخورداری از پیوست رسانه‌ای و پیوست فرهنگی در هر موضوع را ضروری برشمرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان باید برای گسترش مخاطبان و جامعه هدف خود برنامه‌ریزی کند.

درصدی از بودجه اداره‌ها باید برای رسانه‌ها صرف شود

میسر با بیان اینکه درصدی از بودجه اداره‌ها باید برای رسانه‌ها صرف شود، گفت: فرآیندهای بلندمدت در جامعه جوابگو خواهد بود و توجه به بازه زمانی کارهای تولید شده برای اثرگذاری بیشتر بر مخاطبان مهم است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با بیان اینکه بسیاری از برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی دانشگاه با بهره‌گیری از ظرفیت صدا و سیما انجام می‌شود، گفت: فرهنگسازی برای جلوگیری از مصرف خودسرانه دارو باید مورد توجه باشد.

ایرج خدادادی با اشاره به اینکه سیاست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر تجویز و مصرف منطقی دارو و کنترل بیماری‌های غیرواگیر است، عنوان کرد: با بهره مندی از توان ساخت انیمیشن می توان برنامه‌های آموزشی را بهتر ارائه داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همداننیز با تاکید بر اینکه رسانه‌ها بازوی نظام سلامت هستند، گفت: انتقال پیام به مخاطبان به‌صورت غیرمستقیم تأثیرگذاری بیشتری دارد.

جلال الدین امیری با اشاره به اینکه سه برنامه ملی در حوزه بهداشت شامل پرونده الکترونیک شهروندان، مراقبین سلامت شهری و امور عمرانی در حال انجام است، گفت: انجام کارهای بهداشتی به پشتیبانی رسانه ها نیاز دارد.

کد خبر 3830481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =