جمع‌آوری ماهانه ۸۵ میلیون تومان صدقه در نهاوند

نهاوند- رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند از جمع‌آوری ماهانه ۸۵ میلیون تومان صدقه از صندوق‌های صدقه نهاوند خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی کاویانی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران نهاوند با اشاره به پرداخت ۲۰ میلیارد ریال وام خودکفایی و خوداشتغالی به مددجویان شهرستان نهاوند اظهار داشت: نیمی از این وام از محل کمک‌های مردمی و مابقی از منابع بانکی و اعتبارات این نهاد به مددجویان پرداخت‌شده است.

وی افزود: از آغاز اجرای طرح خودکفایی و اشتغال در کمیته امداد تاکنون تعداد ۹ هزار فقره وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد ‌نهاوند پرداخت‌شده و ۱۲۰۰ خانوار نیز زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته اند.

رئیس کمیته امداد نهاوند بابیان اینکه این وام‌ها در زمینه‌های دامداری، خرید خودرو، کشاورزی، صنایع‌دستی، آرایشگری، نجاری و منبت‌کاری پرداخت‌شده و مددجویانی که وام خوداشتغالی دریافت کرده‌اند در قالب فعالیت‌هایشان تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت قرارگرفته‌اند، عنوان کرد: خوشبختانه برای نخستین بار ۱۰۴ خانواده مددجوی زیرپوشش کمیته امداد بازنشسته شدند و در حال حاضر از تأمین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند و ۳۸۹ خانوار نیز از ابتدای سال تاکنون خودکفا شده‌اند.

وی افزود: طرح‌هایی که توسط وام‌های خوداشتغالی ایجادشده هر دو هفته یک‌بار توسط کارشناسان کمیته امداد تحت نظارت و بازرسی قرار می‌گیرد.

۵ هزار و ۲۰۰ خانوار به تعداد ۱۱ هزار  نفر زیرپوشش طرح‌های مختلف کمیته امداد قرار دارند  کاویانی بابیان اینکه در شهرستان نهاوند بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ خانوار به تعداد ۱۱ هزار  نفر زیرپوشش طرح‌های مختلف کمیته امداد قرار دارند که تعداد ۱۳۶۵ خانوار از آمار مددجویان زیرپوشش طرح شهید رجایی هستند، گفت: در شهرستان نهاوند بیش از ۳۳ هزار صندوق صدقات کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد که درآمد ماهانه آن‌ها ۸۵۰ میلیون ریال است که صرف کارهای مختلفی در این نهاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد خانوارهای شهرستان نهاوند زیرپوشش کمیته امداد هستند و ازنظر تعداد نفرات ۶ درصد جمعیت شهرستان نهاوند زیرپوشش این نهاد قرارگرفته‌اند، تأکید کرد: تعداد مددجویان بیمه‌شده شهری ۲ هزار و ۴۵۰ نفر و کودکان سوءتغذیه زیرپوشش ۱۹۰ نفر است.

رئیس کمیته امداد نهاوند عنوان کرد: کمیته امداد شهرستان نهاوند در قالب فعالیت‌های عمرانی مسکن و ساختمان فعالیت‌های متعددی ازجمله کمک به خرید احداث، نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و احداث سرویس‌های بهداشتی راداشته و حدود ۶ میلیارد ریال تاکنون پرداخت‌شده است.

وی گفت: در حال حاضر تعداد ۱۰۲۰ نفر از دانش‌آموزان و تعداد ۱۹۶ نفر از دانشجویان ‌نهاوند زیرپوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات فرهنگی و آموزشی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

کاویانی افزود: مجموع زکات جمع‌آوری‌شده و سهم محرومان در شهرستان نهاوند بیش از ۱۴۳ میلیون و ۳۷۷ هزار تومان است.

وی عنوان کرد: ماهیانه کمیته امداد شهرستان نهاوند ۳۰۰ میلیون تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت می‌کند.

کد خبر 3831381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =