پای پرونده به خواب‌رفته ترمینال بجنورد هم به میان کشیده شد

بجنورد- پای پروژه ترمینال بجنورد هم به میدان تقابل شورای شهر با استانداری کشیده شد و اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد خواستار تعیین تکلیف این پرونده به خواب‌رفته از سوی استانداری شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر سه‌شنبه درحالی‌که خبرنگاران و تعدادی از اعضای شورای شهر بجنورد در انتظار پیوستن سایر اعضا به جلسه علنی بودند اما درنهایت تشکیل این جلسه به دلیل  به حدنصاب نرسیدن اعضاء منتفی اعلام شد.

با این‌حال موضوع پایانه مسافربری بجنورد که حالا تبدیل به یکی از پروژه‌های قدیمی شهری شده است، در جلسه‌ای غیررسمی برای دقایقی موردبحث اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد قرار گرفت.

یکی از اعضای شورای شهر با اشاره به اظهارنظر مدیرکل دفتر فنی استانداری مبنی بر اینکه مسئله ترمینال بجنورد باید بین شورای شهر و استاندار حل‌وفصل شود، اظهار کرد: برای ترمینال بجنورد، مصوبه وجود دارد و توافق صورت گرفته است.

اعظم السادات افشین فر افزود: قرار بود ترمینال بجنورد با افق ۲۵ ساله برای این شهر ساخته شود اما اکنون در مرحله تملک زمین و مطالعات به مشکل برخورد کرده است.

عضو دیگر شورای شهر نیز در این باره گفت: این‌گونه اظهارنظرهایی که مطرح می‌شود، ادبیات خطرناکی است چراکه موضوعی بین شورای شهر و استاندار وجود ندارد و هر آنچه هست در قرارداد مشخص است.

مهدی محمدی اظهار کرد: پرونده ترمینال بجنورد مسئله شخصی نیست، بلکه قراردادی است که مصوبه شورای شهر و امضای استاندار وقت را دارد، بنابراین نباید اظهارنظر شود که برای حل این مسئله باید با استاندار صحبت کنید.

وی بابیان اینکه بهترین زمینی که در مرکز شهر بود را برای ساخت ساختمان استانداری واگذار کردیم، تصریح کرد: اما هنوز استانداری به قراردادی که بسته‌شده عمل‌نکرده است و ما نگران بیش‌ازپیش ادامه پیدا کردن این موضوع هستیم.

محمدی با اشاره به اینکه قانون‌مندی و قانون مداری از سوی هر فردی چه در جایگاه مدیرکل و چه به‌عنوان شهروند باید رعایت شود، عنوان کرد: مدیران به‌جای اینکه نماینده مردم در دستگاهشان باشند، نماینده دستگاهشان در منطقه هستند.

رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری حقوقی شورای اسلامی شهر بجنورد نیز گفت: پرونده ترمینال بجنورد، اوضاعی به‌مراتب وحشتناک‌تر از پرونده پارکینگ طبقاتی دارد، چراکه این نیز از همان دست پروژه‌هایی است که در دفتر فنی مدیرکل استانداری خاک می‌خورد.

رضا فیروزه اضافه کرد: ترمینال بجنورد در دولت قبل بر اساس تصمیم نامه‌هایی که معمول بود، علی‌رغم مقاومت‌های دور سوم شورای شهر از سوی معاونت عمرانی استاندار وقت با صرف هزینه‌های فراوان در منطقه لنگر جانمایی و فونداسیون آن نیز ریخته شد.

فیروزه تصریح کرد: اما دولت کنونی به این نتیجه رسید که این پروژه از اساس اشتباه است.

وی بابیان اینکه شورای شهر با استانداری وارد توافق شده است تا با تحویل زمین ترمینال فعلی، درازای آن استانداری در محل دیگری ترمینال بسازد که زمین، طراحی و ساخت را نیز استانداری بر عهده گرفته است.

این عضو شورای شهر عنوان کرد: گویا مدیران دولتی هیچ‌گونه تعهدی ندارند، چراکه فقط تعهدات مردم را یادشان می‌آید که باید مردم به آن عمل کنند.

فیروزه اظهار کرد: مدیرکل دفتر فنی استانداری حرف از تضییع حقوق مردم می‌زند اما از طرفی از شهرداری انتظار دارد زمین‌هایی که کاربری غیر دارند و در مالکیت مردم است را برای ساخت ترمینال آزادسازی کند.

وی با اشاره به اینکه برای هر تغییر کاربری که در شهر انجام و توافقی که حاصل می‌شود، سهم شهر پرداخت می‌شود، عنوان کرد: دولت و استانداری در این زمین‌ها مگر سهمی دارد که این‌گونه اظهارنظر می‌کنند.

وی تصریح کرد: نگرشی که این مجموعه‌دارد به این‌گونه است که فکر می‌کنند آن مکان به‌صورت شش‌دانگ در مالکیت دولت است و می‌خواهند درازای بدهی خود تهاتر کنند درصورتی‌که این‌گونه نیست و ملک متعلق به خورده مالکانی است که به‌راحتی هم تملک انجام نمی‌گیرد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد نیز گفت: زمین فعلی ترمینال بجنورد به استانداری واگذارشده است و در مقابل برابر با مصوبه دور سوم شورای شهر، ساخت ترمینال در مکان دیگری بر عهده استانداری قرار گرفت.

سید حسن نقیب اظهار کرد: مطالبی که مطرح می‌شود مبنی بر اینکه شهرداری تملک زمین‌ها را انجام دهد و بعد استانداری نسبت به ساخت ترمینال اقدام می‌کند، بر اساس مصوبه نیست.

نقیب با اشاره به اینکه شورای شهر نهادی است متشکل از منتخبین مردم، تصریح کرد: اگر مسئولان و مقام‌های استانی به شورا و نماینده‌های مردم توجه نکنند و هماهنگ نباشند، درواقع به مردم بی‌توجه بوده‌اند.

وی عنوان کرد: گویی در این خصوص، انشقاقی بین دولتی‌ها و نماینده‌های مردم در حال به وجود آمدن است که برای جامعه خطرآفرین می‌شود.

کد خبر 3831551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =