تعداد پایگاه‎های امداد جاده‎ای همدان ۲۵ درصد افزایش یافته است

همدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی دو سال گذشته تعداد پایگاه‎های امداد جاده‎ای استان همدان ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه با اعضای هیئت رئیسه، مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها، مدیران ستادی دانشگاه و روسا و مدیران بیمارستان‌های دانشگاهی استان ظهر چهارشنبه در مرکز همایش‌های دانشگاه برگزار شد.

حبیب الله موسوی بهار در این نشست با قدردانی از حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمک‌های مستمر به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با گذشت دو سال و نیم از اجرای برنامه تحول نظام سلامت، بخش‌های مختلف مجموعه دانشگاه به صورت شبانه‌روزی برای اجرای بهتر این طرح در حال تلاش هستند.

موسوی‌بهار افزود: چهره بهداشت و درمان در استان همدان متحول شده و بیمارستان‌های استان هرگز چنین بهبود تجهیزات و هتلینگ را تجربه نکرده بود.

وی با بیان اینکه جشن تحول رادیولوژی در روز رادیولوژی در استان برگزار شد، گفت: خریداری دستگاه‌های مدرن و بروز، بسیاری از نیازها را رفع کرده است.

رئیس دانشگاه توضیحاتی در خصوص وضعیت خدمت‌رسانی اعضای هیئت علمی، اقدامات عمرانی و توسعه اورژانس‌ها و بیمارستان‌ها ارائه کرد.

مراجعات مردم به مسئولان برای دریافت تخفیف برای هزینه‌های درمانی کاهش یافته است

موسوی‌بهار با اشاره به افزایش رضایتمندی مراجعان گفت: مراجعات مردم به مسئولان استان به منظور دریافت تخفیف برای هزینه‌های درمانی کاهش یافته و اندک‌شمار است و مردم با حفظ کرامت انسانی از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

وی اقدام دولت یازدهم در حوزه سلامت را مصداق بارز مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: برگزاری سمینار بررسی ایرادهای برنامه تحول نظام سلامت به صورت سالانه نشاندهنده انتقادپذیری دولت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تأکید بر قانونمند بودن و تلاش برای مدیریت شایسته تخصیص‌های انجام شده در برنامه تحول نظام سلامت گفت: با حمایت‌های همه‌جانبه دولت و وزارت بهداشت، ما هم اکنون در اجرای این طرح سربلند هستیم.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته ۲۵ درصد به تعداد پایگاه‌های امداد جاده‌ای استان افزوده شده است، به نمایندگی از پزشکان و پرستاران مراکز آموزشی درمانی استان به برخی از مشکلات اشاره کرد و گفت: همه باید با پشتیبانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بهبود شرایط تلاش کنیم.

لزوم هدفمند شدن یارانه سلامت

رئیس مرکز آموزشی درمانی بعثت همدان نیز به نمایندگی از روسای بیمارستان‌های دانشگاهی استان مطالبی را بیان کرد.

محمدرضا ساعتیان با اشاره دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت، پیشنهادهایی را برای بهبود روند انجام امور و اجرایی شدن طرح قاصدک ارائه کرد.

وی با اشاره تفکیک نشدن اقشار توانمند و ضعیف در برنامه تحول نظام سلامت، گفت: یارانه در نظر گرفته شده باید هدفمند باشد تا افراد نیازمند از آن استفاده کنند.

ساعتیان همچنین به عدم توان بیمه‌ها در پرداخت‌ها بدهی‌ها و مشکلات ناشی از آن اشاره کرد.

نیاز شمال استان همدان به دستگاه سی تی اسکن

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ نیز از طرف مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های استان، اظهار کرد: با مقایسه حوزه بهداشت و درمان در پیش و پس از اجرای برنامه تحول نظام سلامت، شاهد تغییرات چشمگیری هستیم.

حسن بهرامی افزود: در سال ۹۲ با مشکل فرسودگی فضای بیمارستان‌ها و تجهیزات مواجه بودیم اما هم اکنون جلوه‌های زیبایی از اجرای برنامه تحول نظام سلامت ازجمله توسعه فضای بیمارستان‌ها و موضوع رایگان شدن زایمان طبیعی را شاهد هستیم.

وی تأکید کرد: از نظر نیروهای پشتیبانی، عدم تناسب مشاهده می‌شود که این موضوع، نارضایتی‌هایی را موجب شده است.

وی درخواست دستگاه سی. تی. اسکن برای شمال استان را از دیگر مطالبات عنوان کرد.

کد خبر 3832443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =