شماره جدید مجله بین المللی ترانسندنت فیلوسوفی منتشر شد

شماره جدید مجله بین المللی ترانسندنت فیلوسوفی با نه مقاله به زبان انگلیسی به سر دبیری سلمان صفوی در لندن منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شماره جدید مجله بین المللی ترانسندنت فیلوسوفی ( دوره ١٧، شماره٢٨، دسامبر٢٠١٦) با نه مقاله به زبان انگلیسی به سر دبیری سلمان صفوی در لندن منتشر شد.

مقالات این شماره راجع به: موسیقی و عرفان، دین و گفتگوی تمدنها، سهروردی، ملاصدرا، مثل افلاطونی، و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی است.

نویسندگان این شماره عبارتند: سید سلمان صفوی، سید حسین نصر، رعنا شیعه، سید حسن حسینی، علی عزیزی، حسین کهندل، رضا طهماسبی، قدرت الله قربانی، حسن یوسفی از دانشگاههای لندن، واشنگتن، تهران، علیگره، و سیدنی.

ترانسندنت فیلوسوفی ژورنال تنها مجله تخصصی مطالعات مقایسه ‌ای فلسفه و عرفان اسلامی و غربی است که به زبان انگلیسی در غرب منتشر می‌شود. این مجله پل گفتگوهای فلسفی بین جهان اسلام و غرب است.  این مجله معتبرعلمی از سال۲۰۰۰ در لندن منتشر می‌ شود و نویسندگان و هیئت داوران آن از دانشگاههای برجسته اروپا، آمریکا و آسیا هستند. 

چیتیک، موریس، نصر، اعوانی، پازوکی، محقق داماد، دینانی، داوری، می‌شو، لیمن، لندولت از هیئت داوران مقالات آن هستند.

آیت الله سید محمد خامنه ‌ای، آیت الله محسن اراکی و سید سلمان صفوی بنیانگذاران این مجله علمی پژوهشی هستند.

این مجله علاوه بر بریتانیا در مرکز اسناد فلسفی آمریکا «دایرکتوری بین المللی فلسفه و فیلسوفان» آمریکا ثبت شده است و به عنوان مجله‌ ای تخصصی و بین المللی در مطالعات مقایسه‌ای فلسفه و عرفان اسلامی و غربی معرفی شده است. 

کد خبر 3834318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =