ایستگاه‌های اتوبوس شهر اصفهان مناسب شهروندان نیست

اصفهان - نائب رئیس شورای شهر اصفهان به ایستگاه‌های فعلی اتوبوس در شهر اصفهان انتقاد کرد و گفت: این ایستگاه‌های اتوبوس واحد شهری مناسب جهت استفاده مردم کلانشهر اصفهان نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد شریعتی ظهر شنبه در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک فرارسیدن هفته گرامی‌داشت مقام بسیج با اشاره به اینکه از زمان تشکیل بسیج تاکنون در هر زمان و مکانی که این نهاد ورود کرده موفقیت‌های خوبی را به دست آورده است، اظهار داشت: این ایام را به همه این عزیزان تبریک و برای آنها آروزی موفقیت روز افزون دارم.

وی در ادامه با بیان اینکه ضروری است که شهرداری نسبت به موفقیت برخی از سازمان‌های وابستهT طرح‌های تشویقی را اجرایی کند، اضافه کرد: در این زمینه سازمان میادین میوه و تره بار و باغ پرندگان در ناژوان در اجرای تعهدات خود موفقیت‌های خوبی را داشته‌اند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه به ایستگاه‌های فعلی اتوبوس در شهر اصفهان انتقاد کرد و افزود: این ایستگاه‌های اتوبوس واحد شهری مناسب جهت استفاده مردم کلانشهر اصفهان نیست و بهتر است که این ایستگاه‌ها به لحاظ نور، سایه‌بان و زیباسازی بیشتر مورد توجه باشد.

لزوم افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های شهرداری

سید کریم داوودی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این جلسه علنی با تاکید بر اینکه حرکت‌های مدیریت شهری با راهکارهای سنتی و بدون اتکا به مشارکت همگانی مردم فاقد نبوغ لازم است، ادامه داد: اگر شیوه‌های موجود دولتی و شهرداری‌ها را بررسی کنیم بر مدیریت سرمایه‌گذاری دولتی است که نمی‌تواند جوابگوی مشکلات اقتصادی فعلی ما باشد.

وی گفت: در حال حاضر وقت آن رسیده که با تغییر نگاه در برنامه‌ریزی تحولی چشمگیر در این زمینه داشته باشیم و با مشارکت مردم در سازمان‌های مردم نهاد نتوانسته ایم از وجود این تشکل ها استفاده کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه همچنین در بخش سرمایه گذاری ملی (کشوری) هنوز نتوانسته‌ایم از شرکت های شبه دولتی بزرگ استفاده کنیم، ادامه داد: تعریف پروژه بزرگ با پتانسیل اصفهان توسط برنامه ریزان برای سال های آتی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به موضوعات متعدد فرهنگی آموزش فرهنگ شهروندی به حاشیه رفته است، تصریح کرد: یکی از پایه های توسعه مشارکت ارتقا فرهنگ شهروندی است که متاسفانه شاخص مشارکت مردم اصفهان در برنامه ریزی شهری نسبت به شهرهای توسعه یافته بسیار پایین است.

آموزش فرهنگ شهروندی به حاشیه رفته است

داوودی اضافه کرد: به نظر بنده آنقدر موضوعات فرهنگی متعدد طرح شده است که آموزش فرهنگ شهروندی به حاشیه رفته و ما می توانیم با آموزش شهروندان و ارائه ناهنجاری های ترافیکی با گزارش و فیلم تا ۳۰ درصد از ترافیک شهر را کاهش بدهیم.

وی با اشاره به اینکه با آموزش شهروندان جهت جداسازی زباله از مبدا، روزانه یک هزار تن زباله معادل ۷۰ درصد را می توان، جداسازی کرد که حتی کاهش هزینه گزاف محل زباله می تواند سودآور باشد و باعث کمتر آلوده شدن محیط زیست شود، تاکید کرد: اما متاسفانه هیچ حرکتی در این زمینه دیده نمی‌شود.

داوودی با بیان اینکه جداسازی در اصفهان ۳۰ تا ۴۰ درصد و در شهرهای توسعه یافته ۹۰ درصد است، افزود: با آموزش نحوه تغذیه سالم و اصلاح آن مقدار زیادی از مشکلات بیماری مردم و جامعه کاهش می یابد.

کد خبر 3834754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =