اصلاح بودجه سال ۹۵ شهرداری بجنورد با رقم ۱۳۰ میلیارد تومان

بجنورد- اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با تصویب اصلاح بودجه سال ۹۵ شهرداری این شهر با رقم ۱۳۰ میلیارد تومان، به کاهش و افزایش برخی ردیف‌های درآمد و هزینه‌ای در این بودجه رأی مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد عصر شنبه در حالی برگزار شد که اصلاحیه بودجه سال ۹۵ شهرداری بجنورد برای بررسی و رأی‌گیری روی میز شورا قرار گرفت و پس از کش‌وقوس‌های فراوان و درحالی‌که برخی اعضا معتقد به خارج کردن این موضوع از دستور جلسه به‌منظور بررسی‌های بیشتر و طرح مجدد در کمیسیون‌های تخصصی بودند، درنهایت اکثریت اعضای شورای شهر، به این اصلاحیه مبنی بر کاهش و یا افزایش در برخی از ردیف‌های درآمدی و هزینه‌ای درج‌شده در بودجه امسال شهرداری بجنورد، رأی مثبت دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد بابیان اینکه اصلاح بودجه‌ای که از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه‌شده، تجدیدنظر در آن اعمال‌شده است، گفت: اصلاح بودجه باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود، چراکه اگر هم‌زمان با متمم و تفریغ بودجه انجام شود، مشکل‌ساز خواهد شد.

حسین پیلتن عنوان کرد: در اصلاحیه‌ای که شهرداری برای بودجه سال ۹۵ ارائه داده است، درواقع فقط جابجایی کدهای درآمدی اتفاق افتاده که با کاهش و یا افزایش در برخی از ردیف‌های بودجه‌ای، این اصلاح صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه جمع کل درآمد مصوب امسال شهرداری بجنورد ۱۳۰ میلیارد تومان است و بودجه اصلاحی نیز با همین رقم ارائه‌شده است از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد خواست تا نسبت به این اصلاحیه، رأی خود را اعلام کنند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر بجنورد بابیان اینکه مجموع درآمد هفت ماهه نخست امسال در شهرداری ۳۲ میلیارد تومان بوده است، نسبت به اختلاف ۱۰۰ میلیارد تومانی با بودجه مصوب سال ۹۵ و عدم تحقق این رقم تا پایان سال جاری انتقاد کرد.

مهدی محمدی اظهار کرد: درآمد شهرداری برای امسال در بهترین حالت به ۸۰ میلیارد هم نمی‌رسد و این اظهارنظر از سوی این عضو شورا در حالی بود که این رقم در شورای شهر مصوب شده و اعضا می‌بایست در این جلسه نسبت به اصلاحیه بودجه اعلام رأی می‌کردند.

وی نسبت به اصلاحیه بودجه امسال شهرداری ایراداتی را وارد دانست و پیشنهاد داد: این موضوع از دستور جلسه خارج و در کمیسیون‌های تخصصی موردبررسی بیشتر قرار بگیرد، چراکه طرحی که هنوز پخته کار نشده است را نمی‌توان به‌سرعت برای آن مصوبه گرفت.

 معاون اداری و مالی شهرداری بجنورد نیز که برای ارائه توضیحاتی در خصوص اصلاحیه بودجه شهرداری در صحن علنی شورا حضور پیداکرده بود، گفت: در این اصلاحیه، رقم بودجه تغییری نکرده و همان ۱۳۰ میلیارد تومان است، اما در کدهای درآمدی تغییراتی را اعمال کرده‌ایم که شامل کاهش و یا افزایش در برخی ردیف‌های بودجه است.

عباس نقیب درآمد هشت  ماه نخست امسال شهرداری بجنورد را ۴۷ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: درآمد ۸۶ میلیارد تومانی، پیش‌بینی درآمد سال جاری شهرداری به‌صورت عادی است.

وی بابیان اینکه با کاهش رقم در برخی ردیف‌های بودجه‌ای، هزینه ۲۰ ردیف پروژه به صفر رسیده و درواقع حذف‌شده است، عنوان کرد: ۷ پروژه نیز در این اصلاحیه بودجه پایدار شده است که از این تعداد برای ۳ پروژه شامل طرح یادمان شهدا، ایستگاه دفن زباله و احداث پل فلزی، شورا باید مصوبه بدهد.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر بجنورد هم خطاب به رئیس شورا گفت: باید به نظر کمیسیون‌ها احترام گذاشت و آنچه در کمیسیون تصویب‌شده است را مبنا قرارداد و دوباره در صحن شورا برای بررسی مجدد آن از ابتدا، وقت صرف نکرد.

حسین نقیب اضافه کرد: اگر بنا بر اجرای این روند نباشد، بنابراین کمیسیون‌های شورا را حذف کنیم و در جلسات شورا در خصوص هر موضوعی از ابتدا تا انتها بحث کنیم، چراکه اقداماتی که ما در کمیسیون انجام داده‌ایم و ۲۰ پروژه‌ای که حذف‌شده است اما دوباره باید در جلسه امروز مطرح شود.

وی از نادیده گرفتن نتیجه کمیسیون‌هایی که برگزار می‌شود ازجمله کمیسیونی که برای بررسی اصلاحیه بودجه شهرداری برگزارشده است، انتقاد کرد و گفت: نباید وقتی‌که در این خصوص در کمیسیون صرف شده و نتیجه‌ای که حاصل‌شده است، کنار گذاشته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در پاسخ به این انتقاد گفت: دلیل نمی‌شود چون موضوعی در کمیسیون مطرح‌شده است، در صحن شورا بحث نشود و علاوه بر آن اصلاح بودجه نه‌تنها در بخش عمران بلکه در سایر بخش‌های درآمدی، اداری، خدماتی و غیره انجام‌گرفته است که باید موردبررسی قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تغییراتی که در ردیف‌های بودجه که در اصلاحیه‌ای از سوی شهرداری اعمال شد، کاهش و یا افزایشِ حدود ۸۰ درصد ردیف‌های بودجه‌ای سال ۹۵ بود که مورد تصویب شورای شهر بجنورد قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، برخی از این ردیف‌ها شامل، کاهش عوارض آلایندگی، کاهش محوطه‌سازی پای درختان کهن‌سال، افزایش ردیف بودجه برای تسویه دیون و کاهش در ردیف‌های بودجه عوارض پروانه ساختمانی و عوارض پروانه‌های کسب بر اساس پیش‌بینی عدم تحقق بودجه، ازجمله ردیف‌هایی بود که در لیست ردیف‌های اصلاحی بودجه ۹۵ شهرداری بجنورد قرار داشت.

کد خبر 3834909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =