فیلم/ نظام سلامت و پزشکی زیر تیغ مستند «آرزوها»

فیلم مستند «آرزوها» با نگاهی آسیب شناسانه به مشکلات اساسی نظام سلامت و اقتصاد ساخته و منتشر شد.

به  گزارش خبرگزاری مهر، «آرزو» از اولین مستندهایی است که با نگاهی آسیب شناسانه به مشکلات اساسی نظام سلامت و اقتصاد آن پرداخته و سعی بر آن دارد که مخاطب را با گوشه ای از ناگفته های این حوزه آشنا کند.

حسین خداپرست کارگردان این مستند گفت: این مستند ضمن گفتگو با کارشناسان و استادان در مورد اقتصاد سلامت به این سوال می پردازد که جامعه و حتی کودکان چه نگاهی به حرفه پزشکی و این صنف از جامعه دارند.

این کارگردان با اشاره به فضای رسانه ای در حوزه سلامت گفت: یکی از عوامل مشوق  ما برای ساخت مستند این بود که دیدیم چندان به مشکلات ساختاری این حوزه پرداخته نشده و صحبت زیادی در رسانه ها مطرح نمی­ شود. البته این تحلیل هم وجود دارد که دست های پشت پرده ای با ایجاد خطوط قرمز نامریی و کاذب مانع از طرح و بحث حول مسایل اساسی نظام سلامت می­ شوند.

وی با اشاره به اتفاقات چند روز گذشته گفت: برنامه «ثریا» و «مناظره» به دنبال آن بودند که در فضایی شفاف و با حضور کارشناسان دلسوز و مسئولان وزارت بهداشت و رفاه به مشکلات پیرامون طرح تحول بپردازند که متاسفانه شاهد آن بودیم که هر دوی این برنامه ها همچون برنامه های گذشته ای که سعی در طرح این مسائل  داشتند لغو شده و به جای پاسخگویی و ایجاد فضای همفکری برای حل مشکلات، جلوی این برنامه های رسانه ای گرفته می­ شود.

تهیه کنندگی مستند «آرزو» را که آخرین محصول سفیرفیلم است، رضا صادقی و تحقیقات و پژوهش آن را مجید فضائلی انجام داده است.

کد خبر 3835348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =