سهم پرسپولیس در حرفه‌ای شدن مهدی طارمی چقدر بوده است؟

در اتفاقاتی که برای مهاجم سرخپوشان رخ داده است باشگاه پرسپولیس نیز مقصر است چرا که وظیفه تربیتی خود را به خوبی انجام نداده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سریال گل نزنی های طارمی که اتفاقا آقای گل فوتبال ایران بود این روزها برای پرسپولیس یک تهدید بزرگ محسوب می شود. او و البته تا حدودی کمتر، علی علیپور امسال در گلزنی آنطور عمل نمی کنند که پیش از این عمل می کردند.

این دو مهاجم برای رسیدن به گل کار سختی نداشتند و تنها تمرکز لازم داشتند و اراده برای رسیدن به گل. امسال اما اشتباهات اول فصل پرسپولیس را با تهدید مواجه کرد. آنجا که طارمی از پرسپولیس رفت و بعد برای بازگشت ابراز ندامت کرد و از آن بالاتر اینکه زمانی با فشار هواداران به این تیم برگشت که پرسپولیس مهاجم گرفته بود و تمریناتش را هم پشت سر گذاشته بود. برای درک اینکه پرسپولیس چه تمریناتی با چه کیفیتی را در اردوی اوکراین سپری کرده بود کافی است که ساسان انصاری ببینید و او را با طارمی مقایسه کنید.

ساسان انصاری که در چهار دیدار ابتدایی لیگ حضور نداشت، امروز پس از محمد قاضی در رده دوم جدول رده بندی گلزنان لیگ قرار دارد و این همان اشتباهی است که در ابتدای فصل پرسپولیس مرتکب شد و هم ساسان انصاری را از دست داد و هم بالاتر از آن اینکه رامین رضائیان را به جای یک مدافع وسط تخصصی برگرداند و سهمیه اش پر شد و هم حالا مهاجی دارد که تمرکز کافی برای گلزنی بیشتر« توان طارمی این نیست» ندارد.

در مورد طارمی ماجرا اما پیچیده شده است، مشخص نیست « اعلام نمی کنند» او دقیقاچه کرده که از رئیس هیات مدیره گرفته تا برانکو از او ناراحتند و حتی معاونت حقوقی باشگاه پرسپولیس هم او را به کمیته انضباطی دعوت کرده است اما این را می دانیم که طارمی از آن روزی افول خود را آغاز کرد که به خبرنگاران اعلام کرد که «بزرگ پرسپولیس» است و او تصمیم می گیرد که چه کسی به تمرین بیاید و چه کسی نه!

از همان روز می توانستید متوجه بشوید که طارمی می خواهد بیشتر از یک بازیکن با تمرکز صد در صد باشد. پس از آن هم طارمی بارها در مورد اینکه برانکو باید رامین رضائیان را برگرداند حرف زد بعدها اعلام کرد که رضائیان باید کم کم بیاید درون ترکیب تیم، پیشتر ها هم با بنگستون و برانکو در مورد زدن یک پنالتی بحث کرده بود، در موارد دیگر هم طارمی بیش از یک مهاجم متمرکز اظهار نظر می کرد و حالا کار به جایی رسیده که رئیس هیات مدیره پرسپولیس اعلام می کند که فرهنگ طارمی به فرهنگ باشگاه پرسپولیس نمی خورد.

در این مسیر البته خود باشگاه پرسپولیس مقصر است به عنوان مثال اگر سال گذشته و بعد از ادعای بزرگتری برای پرسپولیس با او برخورد می کردند هرگز کار به اینجا که امروز رسیده نمی رسید. در واقع باشگاه پرسپولیس مهاجم مستعدش را رها کرد و با وجود آن ادعا و پس از آنکه حتی طارمی شب قبل از مسابقه با مدیر عامل تیمش درگیری لفظی پیدا کرد باز هم پرسپولیس با او مماشات کرد و حالا طارمی  که آقای گل بود شده نقطه ضعف و دلیل از دست رفتن صدارت تیم خودش.

در واقع بر خلاف نظر کاشانی رئیس هیات مدیره پرسپولیس بر این باور هستیم که این باشگاه خودش طارمی را اینگونه تربیت کرده و اجازه داده بیشتر از یک بازیکن برای تیمش باشد و حالا مجبور است هم امتیاز از دست بدهد و هم معلوم نیست چه برخوردی با او در کمیته انضباطی صورت می گیرد و آیا برخورد جدی مطابق با اساسنامه باشگاه  بزرگ پرسپولیس با او صورت می گیرد یا باز هم این ماجرا چیزی را عوض نمی کند.

کد خبر 3836584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =