برگزیدگان هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شدند

طرح‌های برگزیده هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی اعلام و برگزیدگان آنها معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره جوان خوارزمی از سال ۱۳۷۸ تاکنون توانسته برای همسان‌سازی سطح رقابت‌ها، ترغیب دانشجویان، فناوران و دانش‌آموزان یک رقابت علمی با فرآیندهای علمی و اجرایی مستقل برای جوانان شکل دهد.

سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، مأموریت شناسایی و معرفی طرح‌های برتر را بر عهده گرفته که اکنون توانسته برای هجدهمین دوره، جشنواره جوان خوارزمی را امروز در هتل المپیک تهران برگزار کند.

طرح‌های برگزیده بخش دانش‌پژوهان و فناوران در بخش‌های پژوهش‌های بنیادی، پژوهش‌های کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای، برگزیدگان نوآوری هستند.

همچنین طرح‌های برگزیده در بخش دانش‌آموزی در گروه‌های علمی علوم زیستی و پزشکی، مکانیک، مکا ترونیک، معماری و عمران، برق و الکترونیک، کامپیوتر، شیمی، فیزیک، ریاضی، کشاورزی و منابع طبیعی، نانو تکنولوژی، علوم اجتماعی و روانشناسی، هنر، دینی و قرآن‌پژوهی، زبان و ادبیات فارسی هستند.

طرح‌های برگزیده بخش دانش‌پژوهان و فناوران هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی

اسامی، رتبه و عنوان طرح پژوهشگران برگزیده هجدهمین دوره جشنواره جوان خوارزمی به شرح زیر است:

فرشته مشکانی، رتبه اول پژوهش‌های بنیادی، گروه فناوری‌های شیمیایی و با عنوان طرح «ساخت کاتالیست نانو ساختار اکسید آهن برای واکنش انتقال آب ـ گاز ـ دمای بالا»

آزاده ملک‌نژاد، رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی، گروه علوم پایه و با عنوان طرح «میدان‌های پیمانه‌ای و کیهان‌شناسی عالم اولیه»

سجاد کشی‌پور، رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی، گروه محیط‌زیست و با عنوان طرح «بکارگیری سلولز به عنوان بستری سبز برای کاتالیزورها»

سعید باقری، رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی، گروه فناوری نانو و با عنوان طرح «سنتز هدفمند نانو کاتالیزرهای جدید و کاربرد آنها در سنتز ترکیبات آلی»

آرش توکل، رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی، گروه مهندسی نرم‌افزار و فناوری اطلاعات و با عنوان طرح «معماری نمایی برای سامانه‌های ذخیره‌سازی»

بهناز بخشنده، رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی، گروه زیست فناوری و علوم پایه پزشکی و با عنوان طرح «ترمیم ضایعه شدید استخوانی به صورت درون‌تنی با استفاده از نانو الیاف و سلول‌های بنیادی»

یوسف مظاهری رودبالی، رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی، گروه مواد، متالوژی و انرژی‌های نو و با عنوان طرح «ارتقای استحکام فولاد دو فاز با شکل‌گیری بالا»

اسماعیل محمدی فلاورجانی و محمدعلی اسماعیلی، رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی، گروه مکانیک و با عنوان طرح «ساخت و کنترل رباط پوشیدنی»

مهدی خرسندی و علی آقا رسولی، رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی، گروه برق و کامپیوتر و با عنوان طرح «تقویت‌کننده ماکروویو ۲.۵ تا ۶ گیگاهرتز ۱۵۰ وات»

جواد زندی، رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای، گروه برق و کامپیوتر و با عنوان طرح «ارتقای سامانه اتوآنالایزر موجود با هدف افزایش امنیت و دقت تجهیز»

اسد وقار فرحناک، رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای، گروه برق و کامپیوتر و با عنوان طرح «تجمیع‌کننده پهنای باند»

مسلم اعظم‌فر، رتبه اول نوآوری، گروه برق و کامپیوتر و با عنوان طرح «نمایشگر لمسی متون بریل»

عطیه ضیغمی، رتبه دوم نوآوری، گروه هنر و با عنوان طرح «تلفیق نظاره‌های شرقی با هنر تصویرگری نو»

عبدالله عزیزی برمس و علی شیرمحمدی، رتبه دوم نوآوری، گروه عمران و با عنوان طرح «طراحی نمونه آزمایشگاهی میراگر لرزه‌گر پاندولی»

عادل احمدی‌نژاد، رتبه سوم نوآوری، گروه عمران و با عنوان طرح «ارتقای دستگاه آزمایش دینامیک خاک در درجات مختلف اشباع»

مجید بلالی، رتبه سوم نوآوری، گروه مکانیک و با عنوان طرح «دستگاه نگین تراش انعطاف‌پذیر»

طرح‌های برگزیده بخش دانش‌آموزی هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی

سید مهران بیدکی ـ رتبه اول علوم زیستی و پزشکی

آلا عزیزی و صبا عزیزی ـ رتبه سوم علوم زیستی و پزشکی

فاضله شمس‌آبادی ـ رتبه سوم علوم زیستی و پزشکی

نوید زارع مودی و سید سینا جعفری ـ رتبه سوم مکانیک

علی موبدی و محمد حمزه‌خوانی ـ رتبه سوم مکانیک

علی کردی ـ رتبه سوم مکانیک

سپیده احمدیان محمودآباد ـ رتبه دوم مکاترونیک

علی نخعی ـ رتبه دوم مکاترونیک

ابوالفضل حسین‌لو ـ رتبه سوم معماری و عمران

معصومه بشیری ـ رتبه سوم برق و الکترونیک

امیرمحمد کرمانی و امیرمهدی جاویدپور ـ رتبه سوم کامپیوتر

مهران افتخاری و محمدسینا کروندی ـ رتبه سوم کامپیوتر

سید حسین صفوی و عباس ابراهیمی ـ رتبه دوم شیمی

پوریا نعمت‌اللهی ـ رتبه سوم شیمی

محمدمهدی اسماعیلی ـ رتبه دوم فیزیک

امیرحسین جوکار و محمدرضا خدابخش ـ رتبه سوم فیزیک

امیرعباس عسگری ـ رتبه سوم ریاضی

حسین کریمی و پوریا پورانی ـ رتبه دوم کشاورزی و منابع طبیعی

علیرضا معظمی ـ رتبه دوم کشاورزی و منابع طبیعی

رضا مهدی‌پور ـ رتبه سوم کشاورزی و منابع طبیعی

علی دقایقی و محمد مجلسی ـ رتبه دوم نانو تکنولوژی

مینا حسینی سوره و صبا باقرزاده ـ رتبه سوم نانو تکنولوژی

فاطمه زارعان ترک‌آبادی و هانیه الله‌آبادی ـ رتبه سوم علوم اجتماعی و روانشناسی

سیامک اتفاق و رضا شکری ـ رتبه سوم علوم اجتماعی و روانشناسی

ملیکا قنبری ـ رتبه اول هنر

محمدامین زیدآبادی‌نژاد ـ رتبه اول هنر

زهرا زرین کلاه ـ رتبه سوم هنر

یاس جابرانصاری، آزاده نحوی و مریم حائری‌زاده ـ رتبه سوم علوم دینی و قرآن‌پژوهی

امیرمحمد خوبان ازغدی ـ رتبه اول زبان و ادبیات فارسی

علی صادقی دنیانی ـ رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی

عرفان پاپری دیانت ـ رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی

فرید امیری ـ رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی

انسیه معینی‌پور ـ رتبه سوم ادبیات

کد خبر 3847793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =