پیشگیری مهم‌ترین اقدام در بحث آسیب‌های اجتماعی است

گرگان - استاندار گلستان گفت: پیشگیری مهم‌ترین اقدام در بحث آسیب‌های اجتماعی است که باید مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی گلستان که ظهر سه‌شنبه در استانداری برگزار شد، گفت: باید در بحث آسیب‌های اجتماعی ابتدا آسیب‌ها را احصا کنیم و در مرحله بعدی به اولویت‌بندی آنها بپردازیم.

وی افزود: باید به برخی آسیب‌ها به طور ویژه‌ای نگاه کرده و آن را تبیین کنیم به‌ عنوان‌ نمونه مسئله طلاق امری است که شاید فاکتورهای آن در همه جای کشور یکسان نباشد و فاکتورهای آماری گلستان با استان دیگر متفاوت باشد.

استاندار گلستان گفت: بحث رویکرد پیشگیرانه امری است که باید تلاش کنیم تمام دستگاه‌ها به آن اهتمام ورزند و در دستور کار خود قرار دهند.

صادقلو تصریح کرد: در این جلسات شاهد هستیم برخی دستگاه‌ها به ارائه عملکرد که وظیفه ذاتی آنهاست می‌پردازند اما باید به این نکته توجه شود که برای ما پیشگیری و ارائه راهکارهای با رویکرد جدید در اولویت قرار دارد.

استاندار گلستان خطاب به دستگاه‌های حاضر در جلسه گفت: از این به بعد نسبت به گزارش‌های ارسالی از ادارات با حساسیت بیشتری برخورد می‌کنم و ماهانه گزارش عملکرد اقدامات پیشگیرانه از مواردی که اولویت‌بندی شده را مورد ملاحظه قرار می‌دهم.

صادقلو در رابطه با جامعیت آماری گفت: باید تلاش شود مدام اطلاعات و آمار در بحث آسیب‌های اجتماعی به‌ روزرسانی شود و دبیرخانه مسیری را طراحی کند تا به جامعیت آمار در این مباحث برسیم.

وی با بیان اینکه در بحث برخورد و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ممکن است برای چند دستگاه موازی کاری رخ دهد، اظهار کرد: تلاش می‌شود برنامه‌ریزی‌ها به‌ گونه‌ای باشد تا موازی کاری به حداقل برسد.

صادقلو با بیان اینکه در بحث اقدام پیشگیرانه آگاهی مقدم است، افزود: باید تلاش کنیم نخبگان، افراد صاحب‌نظر، تأثیرگذاران جامعه و علما را نسبت به آمارهای صحیح آسیب‌های اجتماعی مطلع کنیم تا در جامعه با ارائه توسط این افراد به نتیجه مطلوبی برسیم.

کد خبر 3855104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =