اخذ مجوز شورای اقتصاد برای ماهواره سنجشی/ رایزنی برای ماهواره ملی

وزیر ارتباطات گفت: مجوز شورای اقتصاد را برای ساخت ماهواره سنجشی با شرکت روسی اخذ کردیم و پس از باز شدن LC ساخت این ماهواره آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی در چهارمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران گفت: فناوری‌ فضایی یکی از یکی از  فناوریهای مهمی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند و امسال هم در سیاست‌های کلی برنامه ششم که از طرف ایشان ابلاغ شد، نگاه ویژه‌ به بخش فضایی است و به هیچ عنوان نباید در انجام پروژه های این بخش خللی ایجاد شود.

وزیر ارتباطات از تامین ماهواره های مخابراتی و سنجشی مورد نیاز کشور همپای ساخت و پرتاب ماهواره های بومی خبر داد و گفت: تامین ماهواره ها با توجه به کارهای پژوهشی در زمینه ساخت ماهواره های بومی پیش می رود.

وی به انجام مذاکرات فشرده با کشورهای دارای فناوری ماهواره اشاره کرد و افزود: در زمینه ساخت ماهواره سنجشی با شرکت روسی به نتیجه رسیدیم و مجوز شورای اقتصاد را هم اخذ کرده که پس از باز شدن ال سی ساخت آن آغاز خواهد شد و تا دو سال آینده ماهواره ملی سنجشی با مدیریت ایرانی به فضا ارسال کنیم. برای ماهواره ملی مخابراتی هم با چند کشور در حال رایزنی هستیم.

وزیر ارتباطات در عین حال از پرتاب ۳ ماهواره طی امسال و سال بعد خبر داد و گفت: ۳ ماهواره آماده پرتاب است اما بنا نداریم با کار علمی بهره‌برداری تبلیغاتی کنیم چرا که در مسایل علمی توجه بر کار پیشرفت را تضمین می کند.

وی با تاکید بر تقویت بنیه علمی پژوهشگاه‌ گفت: باید تعداد اعضای هیات علمی را افزایش داد و امیدواریم با بودجه خوب اختصاص داده شده به این بخش شاهد سال خوبی دراین حوزه باشیم .

واعظی درعین حال خواستار افزایش ارتباط با دانشگاه ها شد و افزود: باید یک رابطه علمی و همکاری نزدیک برقرار کرد .

کد خبر 3856489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =