گلستان نیازمند سهم ویژه در پروژه های ملی است

گرگان– استاندار گلستان با بیان اینکه سهم بری گلستان از پروژه های ملی یکی از اقدامات پشتیبان برای استان است، گفت: باید سهم بری استان از پروژه های ملی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو شامگاه پنج شنبه در نوزدهمین کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: داشتن نقشه راه برای اجرای طرح ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی یکی از موضوعات اصلی بود که در استان پی ریزی و انجام شد.

وی افزود: گلستان استان تازه بنا شده است و دارای گپ تاریخی در پشتیبانی از نظام است که با وجود تمام شرایط در تامین هفت درصد از امنیت غذایی کشور موثر است.

استاندار گلستان ادامه داد: از تولید یک و نیم میلیون تنی گندم استان تنها ۲۳۰ هزار تن از آن در گلستان مصرف می شود از اینرو انتظار داریم با وجود تاثیر در امنیت غذایی شاهد نگاه ویژه پشتیبانی در این حوزه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه توجه به سهم بری گلستان از پروژه های ملی یکی از اقدامات پشتیبان در راستای گپ تاریخی و استعدادهای استان است، تصریح کرد: سرمایه گذاری در گلستان سریع الفایده است و انتظار داریم در این حوزه مورد توجه ویژه قرار گیریم.

صادقلو با تاکید بر اینکه منابع بانکی استان به دلایل مختلف دچار آسیب است، خاطرنشان کرد: معافیت کشاورزی منابع استانی بانک های ما را پایین آورده و از سوی دیگر در موضوعاتی مانند ذغال سنگ مسائل کارگری و محیط زیستی آن بر دوش استان گلستان است اما مباحث اقتصادی آن در دیگر استان ها دنبال می شود.

به گفته وی سند جامع استان در افق ۱۴۰۴ و ۱۴۲۰ و سند جامع اجرایی ۵۳ دستگاه و همچنین سندجامع امنیتی استان تدوین شده و ۳۰ طرح توسعه آفرین استان مشخص شده اند.

استاندار گلستان طرح گردشگری و طبیعت گردی آشوراده را یکی از این ۳۰ طرح توسعه آفرین در استان دانست و اضافه کرد: مطالعات آشوراده انجام شده و محیط زیست با کلیات آن موافقت کرده اما با موضوعات مطرح شده احساس می کنیم محیط زیست به دنبال فرصت سوزی است.

صادقلو یادآور شد: ما به دنببال هتل سازی در آشوراده نیستیم اما انتظار داریم پیگیری های لازم برای منطقه آزاد اینچه برون، راه آهن، خلیج گرگان، مدیریت سیل و آشوراده انجام شود.

وی همچنین با یادآوری اینکه ماده ۱۸۰ برای توازن بخشی در کشور باید تخصیص یابد، گفت: اعتبارات این حوزه هم اکنون مشمول تمام استان ها می شود که انتظار داریم استان های کمتر برخوردار مانند گلستان سهم بیشتری از این مهم ببرند.

کد خبر 3857286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =