صدور احکام زندان برای متهمان پرونده‌های تروریستی در تونس

شناسهٔ خبر: 3860084 -
دادگاهی در تونس ۱۶ نفر را به اتهام وابستگی به شاخه امنیتی گروه تروریستی موسوم به «انصارالشریعه» به زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، «سفیان السلیطی» سخنگوی رسمی شعبه قضایی مبارزه با تروریسم تونس اعلام کرد: حکم هایی دراین ارتباط برای متهمین صادر شد که از دو سال زندان شروع شده و در برخی موارد به حبس ابد می رسد.

بر اساس این گزارش، دستگاه قضایی تونس برای «سیف الله بن حسین» مؤسس گروه موسوم به «انصار الشریعه» و نیز برای «ابوبکر الحکیم» از سرکرده های سابق این گروه به اتهام «توطئه ضد امنیت کشور» به صورت غیابی، حکم حبس ابد صادر کرد.

«سیف الله بن حسین» بعد از سرنگونی رژیم بن علی در اوایل سال ۲۰۱۱ گروه موسوم به «انصارالشریعه» را در تونس تاسیس کرد که بنا به اعلام وزارت کشور تونس، از چهار شاخه امنیتی، مالی، نظامی و تبلیغاتی تشکیل شده است.

بنا به اعلام وزارت کشور تونس، گروه انصارالشریعه مقادیری زیاد سلاح را با هدف «نابودی حکومت با قدرت سلاح» و «اعلام تشکیل اولین امارت در شمال آفریقا» از لیبی به تونس قاچاق کرده است.

وزارت کشور تونس همچنین اعلام کرده است که این گروه درسال ۲۰۱۳، دو معارض تونسی به نام های شکری بلعید و محمد البراهمی را ترور کرد و برخی از نیروهای ارتش و پلیس تونس را طی حملاتی به قتل رساند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 3 =