وحدت اقوام گلستان می تواند به مدل جهانی تبدیل شود

گرگان- استاندار گلستان گفت: وحدت و همگرایی بین اقوام ساکن در گلستان می تواند به مدل جهانی تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو شامگاه چهارشنبه در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم اشاره کرده اند که انسان ها را مختلف آفریده ایم پس می توان در نگاه به بشریت مختلف بودن انسان ها را امری ذاتی دانست.

وی افزود: اقوام مختلف جلوه های انسانی و فرهنگی هستند که در چنین جشنواره هایی نشانه، نماد و جلوه شوند.

استاندار گلستان خواستگاه جشنواره فرهنگ اقوام را عالمانه و منطقی دانست و ادامه داد: تاکنون این جشنواره با حضور اقوام استان های مختلف ایران اسلامی و از امسال با حضور اقوام سایر کشورها برگزار شده است که می تواند نمونه و نمادی از وحدت باشد.

وی تصریح کرد: گلستان رنگین کمان اقوام و ایرانی کوچک است که دارای نوعی همجواری و همگرایی است که می تواند به یک مدل رفتاری تبدیل شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در آینده می تواند به جشنواره ملل و اقوام دنیا تبدیا شود، اضافه کرد: تعدد اقوام در گلستان با همگرایی و زندگی مسالمت آمیز به جای تهدید به فرصت تبدیل شده است.

صادقلو خاطرنشان کرد: وحدت و همگرایی اقوام گلستان می تواند به یک مدل جهانی تبدیل شود.

وی بیان کرد: هم اکنون دنیا از خشونت و نبود امنیت نگران است و با برگزاری این چنین جشنواره هایی می توان نگاه ملل را انسانی و همگرایانه کنیم.

استاندار گلستان همچنین گفت: جشنواره فرهنگ اقوام بستر و زمینه ای برای مدل و الگو شدن شرکت و نماد فرهنگ ها و ثروت هایی که هویت بخش هستند، است.

به گفته صادقلو همه موسیقی های اقوام دارای محتوای غنی و هدایت بخش هستند که این جشنواره می تواند زمینه آشنایی بیش از پیش با آن ها را فراهم کند.

کد خبر 3862880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =