فلاورجان بیشترین سطح گلخانه‌های استان اصفهان را دارد

اصفهان - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: فلاورجان، مبارکه و اصفهان بیشترین میزان سطح گلخانه‌های استان اصفهان را دارد.

احمدرضا رئیس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی دو تا سه سال اخیر شاهد رشد چشمگیری در میزان سطح گلخانه‌های استان اصفهان بودیم.

وی بیان داشت: تا پایان سال ۹۳ میزان گلخانه‌های استان به یک هزار ۲۴۲ هکتار رسید، اما با اقدامات حمایتی شکل گرفته این رقم در سال ۹۴ با رشدی مناسب به یک هزار و ۴۱۰ هکتار افزایش یافت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: تا پایان سال ۹۴، شهرستان‌های فلاورجان با ۵۵۹ هکتار، مبارکه با ۲۲۹ هکتار، اصفهان با ۱۳۷ هکتار، دهاقان با ۱۳۱ هکتار و خمینی شهر با ۸۰ هکتار بیشترین میزان سطح گلخانه‌های استان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی بیان داشت: همچنین در زمینه گلخانه‌های مربوط به سبزی و صیفی شاهد رشد سطح زیر کشت بوده‌ایم به گونه‌ای که سطح این گلخانه‌ها از یک هزار و ۱۰۸ هکتار در سال ۹۳ به یک هزار و ۲۶۶ هکتار در سال ۹۴ رشد پیدا کرده است.

رئیس زاده ادامه داد: عواملی همچون محدودیت منابع آبی، شرایط جوی نامناسب، گسترش آلودگی‌های زیست‌محیطی، افزایش اهمیت بازار پسندی، حساسیت مقوله مبارزه با آفات و مواردی از این قبیل منجر به گسترش سطح کشت گلخانه‌ای در استان اصفهان شده است.

وی اظهار داشت: در همین راستا، سطح زیر کشت گلخانه‌های گل‌های زینتی استان از ۱۳۴ هکتار در پایان سال ۹۳ به ۱۴۴ هکتار در سال ۹۴ افزایش پیدا کرد.

رئیس زاده از افزایش ۱۳ درصدی کشت‌های گلخانه‌ای در استان اصفهان خبر داد و افزود: با اجرای سیاست‌های حمایتی شاهد گسترش سطح زیر کشت و تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان هستیم.

وی بیان داشت: در حال حاضر دو شکرگزاری باید داشته باشیم، یک شکرگزاری به خاطر بارندگی‌های اخیر که در پی آن میزان آب ورودی به سد در هفتم دی ماه سال جاری از ۱۲ به ۱۴۵ متر مکعب در ثانیه افزایش یافته و دیگری به دلیل وجود همدلی و همراهی که در میان همکاران سازمان وجود دارد.

کد خبر 3864340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =