دبیرخانه همایش «دانشگاه، صنعت، کارآفرینی» دائمی است

رفسنجان - دبیر اجرایی همایش «دانشگاه، صنعت، کارآفرینی» با بیان اینکه دبیرخانه این همایش در مسیر اجرایی شدن ایده ها دائمی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی باقری زاده صبح یکشنبه در کنفرانس خبری درباره دستاوردهای همایش «دانشگاه، صنعت، کارآفرینی» اظهار کرد: این همایش با دو هدف کلی آسیب شناسی چالش ارتباط صنعت و دانشگاه و شناخت حوزه های کارآفرینی در شهرستان با توجه به ظرفیت ها و تخصص های مختلف موجود برگزار شد.

وی با بیان اینکه این همایش به اهداف خود رسیده است، افزود: همانطور که در بیانیه پایانی همایش خروجی همایش ذکر شده است نهاد آموزش و پرورش باید دچار تغییرات بزرگی شود و از شناخت نیاز و لمس صنعت به مطالعه فناوری و آموزش برسد.

باقری زاده تصریح کرد: در نظر داریم با پشتوانه دانشگاه ها، صنایع و انجمن کارآفرینان، همایش های آتی با تمرکز خاص برای جمع آوری افکار و ایده های عمومی برای حل چالش ها در حوزه های مختلف و وارد کردن دانشگاهیان متخصص برای انجام پروژه های مختلف صنعتی برگزار شود.

دبیر اجرایی همایش «دانشگاه، صنعت، کارآفرینی» به معرفی برترین ایده های همایش پرداخت و بیان کرد:۸۰ ایده در حوزه های مختلف کشاورزی، الکترونیکی و ... به همایش رسید که از این تعداد ۱۰ ایده برای ارائه در روز همایش انتخاب شدند و با امتیازدهی پنج ایده در نهایت برتر انتخاب شدند.

باقری زاده ادامه داد: بهروز خیام با ایده تولید فیلتر افزایش بهره وری پنل های خورشیدی رتبه اول، محمدرضا شریفی با ایده تولید گریس از پوست مرغ رتبه دوم، دلارام علایی با ایده تولید برنج بدون سرب به روش اکستروژن رتبه سوم، معین ملامحمدی نوقی با ایده تولید دستگاه تشخیص حجم آب عبوری در واحد سطح و در واحد زمان در اعماق زمین رتبه چهارم و ابوالفضل مهدی زاده با ایده فالوده ساز اتوماتیک رتبه پنجم را کسب کردند.

دبیر اجرایی همایش «دانشگاه، صنعت، کارآفرینی» در پاسخ به سوالی درباره ارتباط صنعت با دانشگاه در شهرستان رفسنجان، اظهار کرد: در شهرستان رفسنجان با حجم بالای سرمایه راکد مواجه هستیم که صرفا به صورت سپرده بانکی هستند که می توانند به صورت مستقیم وارد چرخه صنعت و کارآفرینی شود.

مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان ابراز داشت: از سویی دیگر صنعت می تواند مقوله تحقیق و توسعه را جدی تر از گذشته فرض کرده و در قالب هم اندیشی به دانشگاه اعتماد کند.

باقری زاده بیان کرد: همکاران از صنعت مس همکاری کارساز و خوبی با دبیرخانه همایش داشتند و ظرفیت ها و حوزه های مورد نیازی که دانشگاهیان می توانند انجام دهند را طی یک پنل ارائه دادند.

دبیر اجرایی همایش «دانشگاه، صنعت، کارآفرینی» درباره تجاری سازی ایده ها نیز گفت: بخش های مستعد و فعال در زمینه پژوهش و عوامل اجرایی مرتبط، سرمایه گذاران و اهالی صنعت می توانند در این زمینه کمک کنند. خوشبختانه در این مورد مراکز رشد دانشگاه ها و شتابدهنده ها، طرح ها را مورد بررسی قرار می دهند. علاوه بر این با همت بسیاری از افراد دلسوز و اهل فن، طرح ها در انجمن کارآفرینان نیز مطرح می شود.

باقری زاده با بیان اینکه در حوزه شناخت حوزه های کارآفرینی پنل های مس، پسته، گردشگری تعریف شد، تصریح کرد: در این همایش از صنعتگران و اساتید مختلف دعوت کردیم و بستری برای آشنایی آنها فراهم کردیم. در حقیقت قطب های علم و صنعت و سرمایه را برای توسعه شهرستان و اشتغال زایی در کنار هم قرار دادیم.

دبیر اجرایی همایش «دانشگاه، صنعت، کارآفرینی» با بیان اینکه دبیرخانه این همایش در مسیر اجرایی شدن ایده ها دائمی خواهد بود، گفت: شورای سیاست گذاری برای دایمی بودن این همایش متشکل از افراد موثر شهرستان تشکیل شده و همایش های بعدی در راستای مسایل و چالش های مطرح شده در پنل های مختلف خواهد بود.

کد خبر 3865427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =