سرمربی خارجی تیم ملی بوکس:

برای حضور در بوکس ایران مشورت کردم/ روزبهانی را نمی شناسم

شناسهٔ خبر: 3868668 -
سرمربی تیم ملی بوکس ایران گفت: اصلی ترین برنامه من در بوکس آمادگی برای المپیک ۲۰۲۰ است و برای این کار به ایجاد یک سیستم مدرن نیازمندیم.

به گزارش خبرنگار مهر، باربارو فرناندز خیمنز سرمربی جدید کوبایی تیم ملی بوکس در نشست خبری امروز ظهر خود با اشاره به رزومه کاری اش عنوان کرد: من ۳۶ سال سابقه فعالیت در بوکس را دارم. لیسانسه ورزش و متخصص رشته بوکس هستم و تجربه مربیگری در کشورهای مختلف را دارم. در این کشورها به نتایج خوب و درخشانی هم رسیدیم. هفت سال در اکوادور مربیگری کردم که برای اولین بار در تاریخ قهرمان آمریکای لاتین شدیم و با تیم ملی این کشور به یک عنوان قهرمانی جهان هم رسیدم. در کشورهای دیگری مثل ونزوئلا، پاراگوئه، دومنیکا و اندونزی نیز به نتایج مثبتی دست پیدا کردم.

وی ادامه داد: در کوبا نیز موفق شدم قهرمانان زیادی را پرورش بدهم. چهار سال در بخش تکنیک های خاص آموزش دیدم. شش سال در زمینه کسب لیسانس و سه سال هم در زمینه اخذ تخصص در ورزش فعالیت کردم تا به یک تئوریسین تکنیکی در بوکس تبدیل شوم. من چهار سال سابقه همکاری با تیم ملی بوکس کوبا را نیز در کارنامه دارم.

خیمنز در خصوص شناخت خود از بوکس ایران و مشکلات این رشته رزمی در فدراسیون این کشور عنوان کرد: در زمانی که در اندونزی بودم در مسابقات جهانی با بوکسورهای ایرانی آشنا شدم و اطلاعات دیگری را نیز توسط همکار خوبم آس بال دریافت کردم و از این طریق با خیلی از خصوصیات اخلاقی ایرانی ها آشنا شدم. هر مربی در زمان آغاز به کارش رویایی دارد و رویای من نیز کسب قهرمانی و موفقیت با تیم ایران است. ما کوبایی ها عادت داریم و هر جا می رویم به دنبال کسب نتیجه خوب باشیم. در این دو روز نیز فقط تمرینات مقدماتی را انجام دادم و هنوز برای کشف مشکلات بوکس ایران زمان باقی مانده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر علت تاخیر در ورود به کشور ایران عنوان کرد: این موضوع دو علت داشت یکی به دلیل مذاکرات کندی بود که در این مدت داشتیم و دلیل بعدی من نیز شناخت کم از بوکس ایران بود نمی توانستم بدون شناخت هدایت تیم ملی کشور را برعهده بگیرم.

خیمنز در خصوص جوان گرایی در بوکس ایران نیز عنوان کرد: این موضوع به این سادگی ها هم نیست و نمی شود به سرعت تیم جوانی را آماده کنیم و نتیجه بگیریم.

سرمربی خارجی تیم ملی بوکس با اشاره به خواسته های فدراسیون ایران از خودش عنوان کرد: از کشوری می آیم که در بوکس صاحب سبک است. قطعا فدراسیون ایران از من می خواهد که کمک کند سطح بوکس این کشور بالا برود و من هم هر چه در توان داشته باشم انجام خواهم داد.

وی در پاسخ به سوال دیگری از خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه آیا با کادر فنی منتخب تیم ملی همکاری خواهیم کرد یا خیر؟ گفت: بله ما همکار هستیم من به ایران آمدم تا کار کنم و تجربیاتم را به ایرانی ها منتقل کنم، پس این موضوع دست من نیست و با هر کسی که فدراسیون بخواهد، همکاری می کنم.

سرمربی کوبایی تیم ملی مهمترین برنامه خود را آمادگی برای المپیک عنوان کرد و گفت: این اصلی ترین هدف من است که ملی پوشان ایران بتوانند چهار سال بعد در المپیک ۲۰۲۰ بهترین نتیجه را بگیرند. اولین کارم هم این است که یک سیستم مدرن در بوکس ایران ایجاد کنم تا از طریق این سیستم در آینده بتوانیم استعدادها را جذب کنیم.

احسان روزبهانی را نمی شناسم
خیمنز در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا شما روزبهانی را که یکی از اسطوره های بوکس ایران است علی رغم عدم شرکت در قهرمانی کشور به تیم ملی دعوت می کنید، یا خیر، گفت: احسان روزبهانی را نمی شناسم اما این را می دانم که قرار نیست اگر یک بوکسور در چند دوره قبل نمایش خوبی داشته حتما حالا نیز خوب باشد. شرایط بوکس آسیا به گونه ای است که نمی شود یک قهرمانی را برای چندین مدت تکرار کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا شما نیز اجازه تمرین مجزای بوکسورهای حرفه ای را در تیم ملی خواهید داد یا خیر گفت: این چیزی است که فدراسیون بوکس در مورد آن تصمیم می گیرد فدراسیون مدیر فنی و مسئولانی دارد که آنها شرایط تمرین بوکسورها را تعیین می کنند چراکه خودشان نیز در این زمینه پاسخگو هستند.

فرناندز ادامه داد: برای من فرقی نمی کند که در بوکس ایران در چه وزنی کار کنم هم بوکسورهای سنگین وزن و هم سبک وزن در برنامه کاری ما قرار دارند. در بحث تربیت مربیان بوکس ایران نیز باید بگویم کار من تقسیم کردن تجربیات و تکنیک هایم و در واقع انتقال این فنون به مربیان ایرانی است.

خیمنز در پایان در خصوص دو اصل مهم که باید در بوکس ایران در رقابت های آسیایی، جهانی و المپیک پایه ریزی شود، گفت: تنها باید دو چیز را رعایت کنیم و آن چیزی نیست جز نظم و زجر. بوکسورها باید بدانند اگر زجر نکشند و نظم نداشته باشند، موفق نمی شوند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 1 =