دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک:

آمادگی میزبانی مسابقات بین‌المللی آسیایی و منطقه‌ای را داریم

شناسهٔ خبر: 3870997 -
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک همزمان با نخستین دوره مسابقات بین‌المللی اسکی معلولان در پیست بین‌المللی دیزین و دربندسر تهران با رئیس مسابقات زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست که با حضور «عیسی ساوه شمشکی» رئیس انجمن اسکی فدراسیون جانبازان و معلولان و خانم ها «ساندرا دتی تلر» و «کاترینا موگکو» دو کلاسبند بین المللی از هلند و یونان برپا شد، پیشنهادات رئیس بازیهای زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک در راستای توسعه ورزش های زمستانی در کشورمان مطرح شد و با استقبال مسئولان ورزش پارالمپیک کشورمان قرار گرفت.

در آغاز این نشست، مسعود اشرفی دبیرکل کمیته با اشاره به جامعه بزرگ و سازمان یافته ورزش معلولان، جانبازان، نابینایان و کم بینایان در کشورمان به حضور حدود ۲۰ هزار ورزشکار فعال در بیست رشته ورزشی در کشورمان اشاره کرد.

وی ادامه داد: دو سال قبل با پیشنهاد عیسی ساوه شمشکی و برنامه های وی ورزش اسکی معلولان در کشورمان وارد مرحله جدید توسعه و پیشرفت شد و مسابقات بین المللی اسکی و استقبال ویژه ای که از این رقابتها شد مرهون تلاش های اوست.

اشرفی با بر شمردن موانع مقابل توسعه ورزش های زمستانی گفت: زمان محدود پرداختن به ورزش های زمستانی و تجهیزات پر هزینه از مهمترین موانع پیشرفت ورزش های زمستانی است و ادامه داد: علیرغم همه مشکلات با حمایتی که امروز از فدراسیون اسکی شاهد هستیم و کمک های کمیته بین المللی پارالمپیک به رشد، توسعه و حرکت رو به جلو ورزش های زمستانی باور داریم و این حرکت هدفمند را ادامه می دهیم.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در پایان سخنان خود بر آمادگی کمیته برای میزبانی مسابقات بین المللی و منطقه ای خبر داد و افزود: خوشحالم به کمیته بین المللی پارالمپیک اعلام کنم کشورمان آمادگی میزبانی مسابقات بین المللی و منطقه ای را در ایران دارد و از مسابقاتی که در منطقه برگزار می شود حمایت و پشتیبانی می نماییم و اظهار داشت: اعتقاد کمیته بر آن است که این میزبانی ها ظرفیت ما را در ورزش های زمستانی افزایش می دهد و توسعه  و پیشرفت فراگیر را در ورزش های زمستانی برای کشورمان به دنبال خواهد داشت.

 لازاروسکی: به توسعه و ارتقای ورزش‌های زمستانی در ایران کمک می کنیم

دیمیتری لازاروسکی رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک با اظهار رضایت از میزبانی کشورمان در اولین دوره مسلبقات بین المللی اسکی گفت: باید صادقانه بگویم کاری که در مدت دو سال در ایران انجام دادید من در کشورم صربستان در مدت پنج سال موفق به اجرا نشدم.

وی با اظهار رضایت از امکانات دو پیست اسکی بین المللی دیزین و دربندسر گفت: پیست دربندسر شرایط میزبانی مسابقات جهانی برای معلولین را دارد ولی در مجموع لازم است زیر ساخت های امکانات در دسترس برای ورزشکاران فراهم گردد.

وی با اشاره به مسابقات ورودی اسکی پارالمپیک گفت: در شرایط کنونی اسکی بازان ایران توانایی کسب دو ورودی پارالمپیک را در مسابقات ورودی دارند و اگر برنامه ریزی مناسبی برای حضور پیوسته در مسابقات بین المللی فراهم شود امکان پیشرفت برای ورزشکاران رشته های زمستانی وجود دارد.

لازاروسکی در ادامه افزود: سال آینده فدراسیون جهانی اسکی میزبان اسکی بازان قاره های مختلف در کمپ آلمان می باشد و ما سال آینده آمادگی حضور سه اسکی باز ایران برای شرکت در کمپ تمرینی و مسابقات را خواهیم داشت و ادامه داد: سهمیه کشورهای آسیایی به سه کشور ایران، ارمنستان و لبنان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات اسکی پارالمپیک گفت: مسابقات کره و ایتالیا دو فرصت استثنایی برای اسکی بازان ایران و کسب سهمیه پارالمپیک است و افزود: در شرایط کنونی ایران حداقل چهار اسکی باز را دارد که پتانسیل کسب سهمیه ورودی پارالمپیک را دارد و ما در سازمان ورزشهای زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک آمادگی حمایت از برنامه های ایران را برای رسیدن به اهداف توسعه ای و پیشرفت را داریم.

 ساوه شمشکی: به دنبال کشف استعدادها در رده کمتر از بیست سال هستیم

نشست چند جانبه امروز کمیته ملی پارالمپیک با ارائه گزارش عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن اسکی فدراسیون جانبازان و معلولین از روند رو به رشد ورزش اسکی همراه بود.

وی با اشاره به نیاز اسکی ایران برای حضور در میادین بین المللی گفت: در سال ۲۰۱۷ دو مسابقه بین المللی جوانان پیش بینی شده است که امارات متحده عربی میزبان اولین دوره رقابتها است و اظهار امیدواری کرد که کشورمان میزبانی دومین دوره مسابقات بین المللی جوانان را بر عهده داشته باشد. وی ادامه داد: استقبال از اسکی افزیش داشته است و به دنبال استعدادیابی و پرورش و آموزش جوانان کمتر از بیست سال در راه توسعه در مسیر قهرمانی هستیم.

در پایان این نشست لوح یادبود و هدایای ویژه کمیته ملی پارالمپیک به دیمیتری لازاروسکی رئیس مسابقات زمستانی کمیته بین الملی پارالمپیک و هیات همراه اعطا شد و دفتر یادبود کمیته توسط میهمانان امضا شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 7 =