دورخیز مدعیان برای راهیابی به رقابت‌های جهانی والیبال

شناسهٔ خبر: 3871489 -
نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۱۹ شهریور تا ۸ مهرماه ۱۳۹۷ با حضور ۲۴ تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۴ تیم شرکت خواهند کرد و برای نخستین بار این رقابت ها به میزبانی دو کشور (ایتالیا و بلغارستان) برگزار خواهد شد.

بر این اساس سهمیه مناطق مختلف جهان برای این رقابتها به شرح زیر است:

آمریکای شمالی: پنج تیم
آسیا: چهار تیم
آفریقا: سه تیم
آمریکای جنوبی: دو تیم
اروپا: ۱۰ تیم

تاکنون حضور چهار تیم در این رقابت ها قطعی شده است؛ لهستان به عنوان قهرمانی سال ۲۰۱۴، ایتالیا و بلغارستان میزبان سال ۲۰۱۸ از منطقه اروپا و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۵ آمریکای جنوبی.

قاره آسیا چهار سهمیه در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد و ۲۳ کشور برای حضور در مسابقات انتخابی اعلام آمادگی کردند که ۹ تیم از آسیای میانه، ۴ تیم از اقیانوسیه، ۵ تیم از شرق آسیا، دو تیم از غرب آسیا و ۳ تیم از جنوب شرقی آسیا هستند.

مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می شود که در مرحله نخست رقابت ها در پنج منطقه پیگیری می شود. تیم های قهرمان به همراه تیم های ایران، استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و چین که از برترین تیم‌های آسیا هستند بدون مسابقات مقدماتی در این رقابت ها شرکت می کنند.

تاکنون تایلند، نیوزلند و چین تایپه به ترتیب با کسب مقام قهرمانی در مناطق جنوبی شرقی، اقیانوسیه و شرق آسیا صعودشان به مرحله نهایی قاره آسیا قطعی شده است و رقابت دو منطقه دیگر هنوز برگزار نشده است.

در منطقه آسیای مرکزی تیم های هند، پاکستان و قزاقستان به میزبانی قرقیزستان به مصاف یکدیگر می روند تا قهرمان این منطقه نیز مجوز مرحله نهایی دریافت کند. این منطقه آسیا تنها منطقه ای است که مسابقات انتخابی اش در سه مرحله برگزار شد.

در منطقه غرب آسیا نیز دو تیم قطر و امارات برای سهمیه این منطقه در مرحله نهایی با هم مسابقه خواهند داد که هنوز زمان این دیدار مشخص نشده است.

مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیا با حضور ۱۰ تیم در دو گروه برگزار می شود که یک گروه ۵ تیمی به میزبانی ایران (گروه A) و ۵ تیم دیگر هم به میزبانی استرالیا (گروه B ) که دو تیم برتر در رنکینگ جهانی سال گذشته هستند، با هم رقابت می کنند.

تیم ژاپن (تیم دوم رنکینگ جهان در آسیا) در گروه B به میزبانی استرالیا و تیم چین (به عنوان سوم رنکینگ جهان در آسیا) در گروه A به میزبانی ایران قرار دارند. دیگر کشورها به همین ترتیب بر اساس رتبه و به صورت یکی در میان در دو گروه قرار می گیرند.

زمان قطعی مسابقات مرحله دوم قاره آسیا هنوز مشخص نشده،اما این مسابقات باید تا ۲۳ مهرماه سال ۹۶ به پایان رسیده باشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 12 =