آیت الله کعبی در گفتگو با مهر:

آیت الله هاشمی جزو مردان شماره یک نظام بود

شناسهٔ خبر: 3872548 -
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان اینکه آیت الله هاشمی جزو مردان شماره یک نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: دغدغه ایشان حفظ نظام بود، بنابراین همه پیشگامان نظام و ملت ایران عزادار هستند.

آیت الله عباس کعبی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تسلیت هجران آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آیت الله هاشمی یار دیرین امام و رهبری بود و هر جا نام انقلاب اسلامی هست نام ایشان هم در فراز و نشیب ها و فراز و فرودهای سخت انقلاب دیده می شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: ایشان قبل از انقلاب از پیشتازان و پیشگامان  امام راحل (ره) بود و در این راه زحمات زیادی کشید؛ تلاش های سخت ایشان در تهران، قم و پاریس زمینه سازی برای هدایت حرکت مردمی در کنار شهید بهشتی، مطهری و رهبری انقلاب فراموش نشدنی است.

وی، هاشمی رفسنجانی را شخصیتی باهوش و باذکاوت نامید و گفت: ایشان با صبر، حوصله و درایت در مقابل توطئه هایی که انقلاب را تهدید می کرد به ویژه در دوران دفاع مقدس با خطبه های آتشین و هوشمندانه در سنگر جانشینی فرماندهی کل قوا در هدایت و پیشبرد دفاع مقدس نقش کلیدی داشت.

آیت الله کعبی تاکید کرد: ایشان جزو مردان شماره یک نظام مقدس جمهوری اسلامی و جزو نعمت های اصلی انقلاب به شمار می آمد. دغدغه ایشان حفظ نظام بود، بنابراین همه پیشگامان نظام، ملت ایران، حوزه های علمیه و رهبر عزیزمان در فقدان این مرد بزرگ عزادار هستند و جبران این فاجعه با تلاش مضاعف برای حفظ و تقویت نظام و همچنین تقویت انسجام درونی جامعه در مسیر امام و رهبری خواهد بود.

وی در پایان این فاجعه را به رهبرانقلاب، حوزه های علمیه و پیشگامان انقلاب اسلامی و دلبستگان به نظام تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب غفران و رضوان الهی کرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 1 =