شانزدهمین شماره مجله الکترونیکی «اندیشه مهر» منتشر شد

شناسهٔ خبر: 3873101 -
شانزدهمین شماره مجله الکترونیکی «اندیشه مهر» به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر، با مطالب متنوعی شامل گفتگو، گزارش و یادداشت، معرفی کتاب و میزگردی درباره اقتصاد مقاومتی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شانزدهمین شماره مجله الکترونیکی «اندیشه مهر» به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر، با مطالب متنوعی شامل گفتگو، گزارش و یادداشت، معرفی کتاب و میزگردی درباره اقتصاد مقاومتی منتشر شد.

در بخش اول این شماره، گزارش همایش روز جهانی فلسفه با سخنرانی اساتیدی چون کریم مجتهدی، ابراهیمی دینانی و مصطفی محقق داماد منتشر شده است. گزارش مراسم بزرگداشت هانری کربن، فیلسوف و شرق شناس شهیر فرانسوی را نیز می توانید در این بخش مشاهده نمایید. گزارش همایش «عقلانیت و اعتدال در جهان معاصر» و همچنین گفتارهایی از عبدالحسین خسروپناه و محمد لگنهاوزن، حمید پارسانیا، علیرضا قائمی نیا، حسینعلی نوذری، رحیم پور ازغدی، داوری اردکانی و طارق رمضان، استاد دانشگاه آکسفورد نیز در این بخش به چشم می خورد.

در بخش گفتگو های این شماره، مصاحبه با حجت الله عبدالملکی درباره اقتصاد مقاومتی و همچنین گفتگویی با موسی نجفی درباره ارتباط اقتصاد مقاومتی با تاریخ و هویت ما منتشر شده است. گفتگو با محمدعلی مرادی، استاد فلسفه درباره ضرورت توجه به نوشتار و متن محوری در تولید علوم انسانی و نقد و بررسی آرای محمد عابدالجابری، متفکر مراکشی از دیگر مصاحبه های این شماره است. همچنین در این شماره گفتگویی انجام شده است با علیرضا پیروزمند، عضو هیأت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم درباره موضوع تحول در حوزه های علمیه.

مصاحبه با حسین کچویان، استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران، گفتگوی ویژه و تفصیلی این شماره است. در این گفتگو به تغییر معادلات جهان اسلام و رویکرد جمهوری اسلامی در تعامل با جریانات اسلامگرا در جهان اسلام پرداخته شده است.

در بخش یادداشت های این شماره، آثاری از دیوید بلور، آیت الله علی اکبر رشاد، به چشم می خورد.

پایان بخش این شماره، میزگردی با حضور موسی نجفی، موسی حقانی و عادل پیغامی است. در این میزگرد، اقتصاد مقاومتی در پیوند با سیاست، فرهنگ و تاریخ مورد بررسی قرار گرفته است.

فایل الکترونیکی شماره شانزدهم مهر را از طریق آیکون زیر دریافت کنید.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 6 =