نقش آفرینی بسیج رسانه در بُرهه های حساس تعیین کننده است

شهریار-فرمانده سپاه شهرستان شهریار گفت:فعالیت هوشمندانه و هدفمند بسیج رسانه با اتکا به تعهد محوری و اخلاق،نقش تعیین کننده ای را در برهه های حساس ایفا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ امین الله یامینی فرمانده سپاه شهریار عصر چهارشنبه در مراسم یادبود شهید خبرنگار غلامرضا رهبر که با حضور جمعی از فعالان حوزه بسیج رسانه در این شهرستان برگزار شد، با اشاره به نقش بسیار موثر و  نافذ رسانه در آگاهی بخشی مضاعف به جامعه اظهار داشت: در عصری به سر می بریم که رسانه ها، اذهان و افکار عمومی را در تصرف خود در آورده اند و در چنین شرایطی، ایفای نقش مثبت، تأثیرگذار و سازنده صاحبان قلم و خبرنگاران و بویژه بسیج رسانه با اتکا به تعهد محوری و اخلاق در خنثی سازی هجمه های تبلیغاتی دشمن، نافذ و قابل توجه به نظر می رسد.

وی افزود:امروزه فضای مجازی به عرصه ای برای هدایت و جهت دهی به افکار عمومی تبدیل شده و به تعبیری رمز موفقیت را باید در تسلط به فضای مجازی جستجو کرد.

یامینی عنوان کرد:اهمیت فضای مجازی به میزانی است که رهبر معظم انقلاب آن را به مثابه فضایی حقیقی توصیف می کنند و به طور طبیعی در چنین فضا و بستری، فعالیت موثر و کارآمد رسانه های متعهد در فضای مذکور، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

فرمانده سپاه شهرستان شهریار گفت:بر اساس بررسی های انجام شده، سه هزار و ۷۸۰ شبکه ماهواره ای در فضای جغرافیایی ایران قابل دریافت است و ۱۹۰شبکه فارسی زبان به صورت مستمر در حال تولید و پخش برنامه هستند.

وی افزود:هزینه راه اندازی و فعالیت چنین شبکه هایی بسیار بالا است و این حجم انبوه و متکثر از فعالیت شبکه های ماهواره ای فارسی زبان، موید تمرکز دشمن به چنین ظرفیت هایی است که بدون تردید با برنامه ریزی ها و تزریق و تجهیز امکانات مضاعف در صدد هستند افکار عمومی را به سمت و سویی خاص سوق دهند.

یامینی گفت:امروزه فعالیت رسانه ای و هجمه های فرهنگی دشمن، به شبکه های خبری و فضای مجازی منحصر نمی شود بلکه معاندان اسلام، انقلاب و نظام با تولید و پخش فیلم ها و سریال هایی خاص، تلاش می کنند بنیان و پایه های نظام خانواده را سست و متزلزل کنند.

فرمانده سپاه شهرستان شهریار عنوان کرد:پخش برخی از فیلم ها و سریال های تولیدی ترکیه ای و آمریکایی از سوی مقامات رده بالای کشورهای فوق منع شده و این در شرایطی است که برای فرستادن امواج و پخش چنین فیلم ها و سریال هایی در ایران، هزینه های سنگینی پرداخت می شود.

وی افزود:عمق تخریب و آسیب های این تولیدات به میزانی است که حتی پخش آن در کشور مبدأ نیز ممنوع شده و این موضوع، موید پشت پرده ای است که به صورت هدفمند توسط دشمنان انقلاب و نظام برای آسیب زدن به جامعه اسلامی ایران طراحی شده است.

یامینی د یادآور شد: بدون تردید با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی هر چه بیشتر، توطئه های دشمنان و معاندانِ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همچون گذشته خنثی خواهد شد و در این میان رسانه ها نقش بسیار حساس و تعیین کننده ای را ایفا می کنند.

گفتنی است در پایان این مراسم از خبرنگاران فعال در حوزه بسیج رسانه با اهدای لوح و جوایزی تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

کد خبر 3874569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =