رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:

هاشمی جاذبه‌ای برای تمام دوستداران نظام بود/ آینده کشور روشن است

شناسهٔ خبر: 3874852 -
دامغان - رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: هاشمی مانند مغناطیسی بود که می توانست دیگران را جذب کند و تمام افرادی که انقلاب اسلامی ایران را قبول دارند می توانستند دور وی جمع شوند.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی در گفتگو با خبرنگار مهر ابعاد زندگی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را به دو دسته پیش و پس از انقلاب اسلامی تقسیم کرد و ابراز داشت: قسمتی از زندگانی آن مرحوم مربوط به دوران تحصیل وی است که طلبه ای با هوش بود و از محضر اساتید برجسته مانند آیت الله محقق داماد و آیت الله طباطبایی به خوبی استفاده کرد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند آن مرحوم فرد با هوشی بود که به خوبی می توانست از اساتید بهره بگیرد.

وی افزود: بخش بعدی زندگی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از شروع انقلاب تا امروز بوده و شامل خدمات علمی و سیاسی وی می شود و چه خوب است هر ایرانی یک اثر از آثار فرهنگی وی را مطابق با ذوق و علاقه خودش مطالعه کند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به دوران مسئولیت اجتماعی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: وی ۱۸ سال خطیب موقت نماز جمعه تهران بود و همچنین دو دوره ریاست جمهوری را بر عهده داشت که از جمله آنها مجلس شورای اسلامی دوره اول بود که جامع‌ترین و مهمترین مجلس در دوره های ۱۰ ساله محسوب می شد که در آن شخصیت های سیاسی و سابقه دار دانشگاهی و مدیریتی حضور داشتند.

اکرمی خاطر نشان کرد : مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی دو دوره چهارساله در منصب ریاست جمهوری قرار داشتند و آن هم در دورانی که جنگ هشت ساله به پایان رسید و وی این مسئولیت را در شرایطی تحویل گرفت که خسارت های فراوانی از جنگ به کشور وارد شده بود همچنین جانشینی فرمانده کل قوا در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز از دیگر خدمات بسیار ارزنده مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بودکه می توان به آن اشاره داشت و در مجموع وی شخصیتی چند بعدی و جامع بود و در تمام مسئولیت ها و در دوران زندگی اش موفق بوده است .

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: از دیگر ویژگی های آیت الله هاشمی این بود که وی فردی پر عاطفه بودند آن مرحوم در حوادث تلخ اشک می ریخت و در مراسم عزاداری اهل بیت (ع) از جمله عزاداری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) دارای عواطف بسیاری بود و باور نمی کردیم با وجود این که چهره ای سیاسی و اهل جبهه و جنگ بود تا این اندازه عاطفی باشد.

اکرمی از جمله ویژگی های مثبت دیگر آیت الله هاشمی را خوشبینی وی به آینده کشور ذکر کرد و گفت: ایشان حاضر به همکاری با همه افراد بود و در این رابطه برخی اشکال می گرفتند که چرا وی نسبت به افراد خوشبین است همچنین زمانی که رئیس جمهور شدند وزرا افتخار می کردند با وی همکاری کنند و این رویکرد نسبت به ایشان نشان می دهد که وی جاذبه ای هستند که همه دور ایشان جمع می شدند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 4 =