نماینده ولی فقیه در مازندران:

آیت الله هاشمی مرد دیانت و سیاست بود

شناسهٔ خبر: 3874902 -
ساری - نماینده ولی‌فقیه در مازندران از آیت‌الله هاشمی به‌عنوان روشنفکر دین‌دار، مرد فرهنگ و دانش یادکرد و گفت: وی مرد دیانت و سیاست بود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله نورالله طبرسی صبح پنجشنبه در مراسم گرامیداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت در مصلا ساری اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی شخصیت دینی، قرآنی و روحانی داشت و جزو اولین‌هایی بود که در دوران خفقان طاغوت از حضرت امام راحل تبعیت کرد.

وی گفت: یکی از شخصیت‌های تأثیرگذار در عرصه سیاسی مرحوم آیت‌الله هاشمی بوده است و دانشنامه قرآن و تفصیل موضوعی قرآن کریم ازجمله اقدامات وی بوده است.

وی عنوان کرد: در دورانی که حضرت امام راحل تنها بود افرادی مانند مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی از وی پیروی و حمایت کردند و دین‌باوری و خداباوری سبب تبعیت آنان از مرجع تقلید زمان شده است.

امام‌جمعه ساری، درباره شخصیت سیاسی آیت‌الله هاشمی گفت: امثال افرادی نظیر هاشمی، بهشتی و مطهری روشنفکر دین‌دار بوده‌اند

آیت‌الله طبرسی، بابیان اینکه دنیا جای ماندن نیست بلکه جای توشه گرفتن است گفت: همان‌گونه که حیات قانون است، مرگ نیز قانون الهی است.

وی با تأکید بر انجام اعمال خوب و مناسب در دنیا اظهار داشت: مرگ بر سه قسم شامل مرگ سفید، سیاه و سرخ است.

آیت‌الله طبرسی بابیان اینکه نام هاشمی دربود و نبود کشور جاوید خواهد ماند گفت: نقش وی در دوران انقلاب و پس از آن برجسته بوده است و در جاهای حساس و پیچ های خطرناک، همواره یاور رهبری بوده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 6 =