معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور:

«آیت‌الله هاشمی» یکی از بارزترین سیاستمداران عصر حاضر بود

شناسهٔ خبر: 3875088 -
خرم آباد - معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: آیت الله هاشمی یکی از بارزترین سیاستمداران عصر حاضر بود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم واشقانی فراهانی پیش از ظهر پنج شنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد بعثت خرم آباد اظهار داشت: همان طور که از امام (ره) به عنوان معمار کبیر انقلاب اسلامی یاد می شود آیت الله هاشمی نیز از استوانه های استوار این انقلاب است.

آیت الله هاشمی یکی از بارزترین سیاستمداران عصر حاضر بود

وی ادامه داد: هنگامی که حلقه های اصلی پیرامون امام خمینی(ره) برای مبارزه با استبداد تشکیل شد که نتیجه آن پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی ایران بود، به طور قطع آیت الله هاشمی از السابقون بودند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور افزود: السابقون دارای دو نوع زمانی و پیشبردی است که آیت الله هاشمی هم سابقه تاریخی داشتند و هم در پیشبرد انقلاب زحمات فراوان کشیدند.

واشقانی فراهانی بیان داشت: آیت الله هاشمی چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی تمام هستی خود را برای انقلاب گذاشت و بیش از ۶۰ سال در شکل گیری انقلاب تلاش فراوانی کردند.

وی اظهار داشت: بدرقه با شکوه مردم در مراسم خاکسپاری آیت الله هاشمی بیانگر این مطلب بود که مردم بیدار ما قدردان زحمات ایشان هستند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور ادامه داد: در تمام گفته های آیت الله هاشمی سازندگی و سرافرازی موج می زند و دغدغه بزرگ ایشان حفظ نظام، ارزش های نظام و پیشرفت این سرزمین کهن بود افزود: آیت الله هاشمی یکی از بارزترین سیاستمداران عصر حاضر بود و هیچ کس مانند ایشان دقیق، باهوش و هوشیار در شنیدن و استفاده از صحبت دیگران نبود.

یاد آیت الله هاشمی در بلندای تاریخ باقی می ماند

واشقانی فراهانی با بیان اینکه آیت الله هاشمی ضمن پایبندی تمام به نظام و حفظ ارزش های نظام همواره در پی روش های نو و نوآوری متناسب با زمان و مکان و برای پیشرفت نظام بود افزود: ایشان دارای جایگاه بلند در جهان بودند و در مراسم درگذشت ایشان شخصیت های جهانی هم این نکته را یادآور شدند.  

وی افزود: یکی از شخصیت هایی که آیت الله هاشمی سخت تحت تاثیرش بودند امیرکبیر بود که با تاسی از نکات دینی و آموزه های ایشان بزرگترین نقش را در آموزش کشور داشتند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور ادامه داد: در شرایطی که کشور درگیر جنگ و در چالش دفاع مقدس در برابر کفر قرار داشت آیت الله هاشمی با آینده نگری عمیق، بحث تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را با امام خمینی(ره) مطرح و با استقبال ایشان روبرو شدند.

واشقانی فراهانی با تاکید بر اینکه بی شک دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است گفت: این دانشگاه مرهون فکر بزرگ آیت الله هاشمی است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی پدر خود را از دست داده و باید با رهنمود از ایشان تلاش خود را در راه ساخت کشور به خصوص با تاسی از بیان رهبری که امسال را سال اقتصاد مقاومتی دانستند افزایش دهیم.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور اظهار داشت: یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی در جان ملت نقش بسته و این سرو ایستاده در بلندای تاریخ ایران به یاد خواهد ماند و همان طور که رهبر انقلاب فرمودند هاشمی زنده است چون انقلاب اسلامی زنده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 6 =