جزئیات حضور هیات دانشگاهیان اتریشی در ایران/ همکاری با ۴ دانشگاه

هیات دانشگاهی اتریشی روز گذشته وارد کشور شد و علاوه بر وزارت علوم در دانشگاه های امیرکبیر، شهید بهشتی، خوارزمی و تربیت شهید رجایی حاضر می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، هیات اتریشی روز گذشته وارد تهران شدند و امروز شنبه ساعت ۹ صبح کار خود را از وزارت علوم آغاز کرده اند. ابتدا یک جلسه به مدت دو ساعت با حضور هیات اتریشی، روسا و مدیران بین الملل دانشگاه ها برگزار شده و درباره نحوه همکاری با هیات اتریشی گفتگو می شود. 

همچنین جلسه کمیته مشترک دو کشور با حضور ۷ نفر از ایران و  ۷ نفر از اتریش به ریاست رئیس دانشگاه خوارزمی برگزار می شود.

مذاکرات تا بعداز ظهرادامه دارد، سپس هیات ۲۱ نفره اتریش به گروه هایی تقسیم شده و در دانشگاه‌های امیرکبیر، شهید بهشتی، و تربیت دبیر شهید رجایی حضور یافته و در خصوص مسائل آموزشی و پژوهشی مذاکراتی خواهند داشت.

این هیات فردا صبح در دانشگاه خوارزمی حاضر شده و کنفرانس مشترک ایران و اتریش در این دانشگاه آغاز می شود در این جلسه دو مقام اتریشی سخنرانی کرده و و سپس معاون آموزشی وزیر علوم گزارشی از وضعیت آموزش عالی کشور ارایه می دهد همچنین وضعیت بودجه پروژه های بین المللی نیز دراین جلسه ارایه می شود.

سپس حاضران کنفرانس به گروه فناوری اطلاعات و نفت و گروه علوم انسانی، فرهنگ و هنر تقسیم می شوند و برخی از اعضای هیات اتریشی و برخی از روسای دانشگاه ها در این دو گروه حاضر می شوند و پیرامون همکاری مشترک دو کشور گفتگو می شود سپس هیات اتریشی ساعت ۱۷ روز یکشنبه ایران را ترک می کند.

کد خبر 3876191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =