۴۰ درصد مدیران مسئول رسانه ها زن هستند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ۴۰ درصد از مدیران مسئول رسانه ها زن هستند، گفت: مطالبات بنیادی زنان باید در رسانه ها پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شهیندخت مولاوردی در اختتامیه نخستین جشنواره «زن، خانواده و رسانه» با اشاره به سابقه پرداختن به مسائل و مطالبات زنان در رسانه ها افزود: در صد سال گذشته مطالبات بنیادی زنان در رسانه ها نمود داشته و از زمان جنبش مشروطه شاهد پرداختن به موضوعات زنان در مطبوعات هستیم.

وی ادامه داد: از دهه ۲۰ و ۳۰ برخی نشریات آگاهی بخشی در حوزه زنان را دنبال کردند که این وضعیت تا پیروزی انقلاب ادامه داشت.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زنان در پیروزی انقلاب نقش مهم و متفاوتی از خود نشان دادند اضافه کرد: زنان در دوره های مختلف انقلاب در کنار مردان حضور سیاسی، اقتصادی و ... داشتند.

مولاوردی خاطرنشان کرد: در حال حاضر رسانه ها بیشتر به مسائل زنان توجه می کند و زنان نیز تلاش می کنند در عرصه های مختلف همچون مشارکت سیاسی گام بردارند.

وی با بیان اینکه زندگی بدون رسانه امکان پذیر نیست تاکید کرد: فراگیر شدن رسانه ها، اثرپذیری افراد از جمله زنان را از رسانه ها غیرممکن کرده است.

معاون رئیس جمهوری گفت: زنان و خانواده در معرض پیام های رسانه ها به طور روزمره قرار دارند و باید با تشخیص اولویت ها و طراحی اثربخشی متقابل زنان و رسانه ها این ارتباط را ترویج کرد.

مولاوردی با اشاره به اینکه زنان سهم قابل توجهی در توسعه فرهنگ رسانه ای دارند، افزود: در حال حاضر نیمی از شاغلان رسانه را زنان تشکیل می دهند همچنین ۴۰ درصد از مدیران مسئول رسانه ها زن هستند و ۲۵ نشریه ویژه زنان منتشر می شود.

وی ادامه داد: باید حضور زنان در رسانه ها و مدیریت آنان را در عرصه رسانه مغتنم شمرد و جشنواره «زن، خانواده و رسانه» نیز با تمرکز بر همین مفهوم و تاکید بر زنان، خانواده و رسانه برگزار شده است.

کد خبر 3876250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =