استکبار ستیزی ریشه در اعتقادات و آموزه های دینی ملت ایران دارد

بشرویه- استاد حوزه و دانشگاه های خراسان جنوبی با اشاره به اینکه استکبارستیزی یکی از آرمان های انقلاب است، گفت: استکبار ستیزی ریشه در اعتقادات و آموزه های دینی ملت ایران دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید عبدالرزاق ظهر سه شنبه در کارگاه استکبارستیزی و مقابله با نفوذ در شهرستان بشرویه گفت: استکبارستیزی از امور مهمی ست که همواره در دین ما مورد توجه بوده است.

وی افزود: در مقابله با مستکبر بایستی برخوردی تهاجمی و پایداری در مبارزه با استکبار داشته باشیم.

این استاد دانشگاه به اصول بنیادی در مبارزه با استکبار در قران اشاره کرد و گفت: استکبارستیزی علاوه بر قران، در سیره اهل بیت نیز وجود دارد و همه آنان در همین راستا گام برداشته‌اند.

عبدالرزاق ادامه داد: اولین کسی که بحث استکبارستیزی و ظلم ستیزی را مطرح کرد، حضرت علی (ع) هستند.

وی افزود: در سیره و روش حضرت علی (ع) به خوبی می‌توان استکبارستیزی را دید و جایگاه دفاع از مظلوم را درک کرد.

استاد دانشگاه همچنین به قیام عاشورا اشاره و گفت: سندهای استکبارستیزی قیام عاشورا در خطبه های حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) به خوبی پیداست.

عبدالرزاق با اشاره به لزوم ترویج استکبارستیزی بیان کرد: اگر استکبارستیزی از جامعه رخت بربندد دشمنی‌ها رفع نمی‌شود و ظلم ادامه دارد پس لازم است تا همواره استکبارستیزی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه استکبارستیزی یکی از آرمان های انقلاب است، گفت: از ویژگی های آرمان های فرهنگی استکبارستیزی، بالابردن سطح آگاهی های عمومی، ایجاد امکانات عادلانه، ایجاد نظام اداری صحیح و... است.

استاد دانشگاه بیرجند افزود: از خصوصیات آرمان های سیاسی نیز سرنگونی نظام استبدادی، تشکیل نظام های مردمی، نفی هر گونه ستم، ترد کامل استعمار، جلوگیری از نفوذ و... می‌باشد.

عبدالرزاق در ادامه اظهار داشت: صیانت از ذخایر و معادن زیرزمینی، تلاش برای رفع فقر و محرومیت زدایی، پایان بخشیدن به غارت بیت المال و... نیز از ویژگی های آرمان های اقتصادی هستند.

وی بیان کرد: از دیدگاه امام خمینی (ره) ظلم زدایی و مبارزه با استکبار به عنوان یک مسئولیت دینی می‌باشد و یک دستور الهی ست که خداوند به علما داده است.

عبدالرزاق گفت: ولایت مطلقه فقیه است که باعث پیروزی و سعادت نظام و انقلاب می‌شود.

کد خبر 3879888

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =