الزام مراکز دانشگاه فنی و حرفه ای به خرید تولیدات این دانشگاه

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: مراکز دانشگاه فنی حرفه ای حق ندارند تولیداتی که در دانشگاه تولید می شود را از بیرون خریداری کنند.

مسعود شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سال گذشته در نامه‌ای به مراکز اعلام کردیم که مراکز ما حق ندارند، تولیداتی که مراکز فنی حرفه ای تولید می کنند را از بیرون خریداری کنند.

وی افزود: برهمین اساس سال گذشته به میزان ۲۸ میلیارد تومان جنس خودمان به خودمان فروختیم که به گفته کارشناسان ۸ میلیارد تومان آن سود بوده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: همچنین شعار امسال ما «انضباط مالی، مدیریت هزینه‌ها و اقتصاد» است که براساس درآمدزایی و اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است.

وی درباره بودجه و اعتبار دانشگاه فنی و حرفه ای نیز، ادامه داد: در حال حاضر حدود سه هزار و ۵۰۰ نیروی قراردادی از ۶ هزار و ۲۰۰ نیرو در دانشگاه فنی و حرفه ای حضور دارند که باعث شده از سایر فصول دانشگاه حقوق دریافت کنند.

شفیعی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد بودجه سایر فصول دانشگاه برای حقوق قراردادی‌ها اختصاص می‌یابد و این باعث می شود که ما به کارهای دیگرمان نرسیم، اکنون بخش اعظم بودجه ما به سه قلم غذای دانشجویی، حق‌التدریس ها، انرژی و تجهیزات آزمایشگاهی اختصاص می‌یابد و با پرداخت این موارد بودجه ما تمام می‌شود.

وی افزود: تجهیزات، ساختمان، تأسیسات دانشگاه فنی و حرفه ای بسیار قدیمی است و اصلاح و بازسازی آن به بودجه کلانی نیاز دارد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: بودجه ما در سال ۹۵ به ۴۱۲ میلیارد تومان رسید و با اینکه دانشجویان شبانه ما کاهش یافته است ولی درآمد اختصاصی ما کاهش نیافته و با کارهای دیگر درآمد ما افزایش یافته است.

کد خبر 3885984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =